Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

#RolnicyDziękują Radiu Maryja i stają w obronie katolickiej stacji

#RolnicyDziękują

Powiązana z Georgem Sorosem organizacja Watchdog zaatakowała prowadzoną przez ojca Tadeusza Rydzyka Fundację „Lux Veritatis”. Z Fundacją, Radiem Maryja i Telewizją Trwam solidaryzuje się wiele środowisk. Głosy wsparcia płyną między innymi od organizacji katolickich, części polityków, a także od rolników, którzy zainicjowali akcję #RolnicyDziękują. Jak podkreśla Szczepan Wójcik, hodowca norek i prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, środowisko Radia Maryja, TV Trwam, Fundacja „Lux Veritatis” jest wyłącznie celem i elementem szerszej walki ideologicznej.

#RolnicyDziękują Radiu Maryja

Radio Maryja i TV Trwam od początku istnienia stały się celem ataków różnych środowisk, zwłaszcza środowisk skrajnie lewicowych. Do ataków dołączyła  ogólnopolska sieć Watchdog Polska wspomagana między innymi przez fundacje George’a Sorosa: Fundację im. Stefana Batorego i Open Society Foundations in Europe. Jak twierdzi ojciec Tadeusz Rydzyk, działanie Watchdog Polska to prześladowanie chrześcijan, a głosy wsparcia dla rozgłośni płyną od organizacji katolickich, a także od rolników, którzy zainicjowali akcję #RolnicyDziękują.

Jest to nękanie. To my powinniśmy podać do sądu Watchdog, że nas prześladuje. To jest prześladowanie chrześcijan. To jest prześladowanie.

– akcentował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Sprzeciw wobec ataków na Fundację „Lux Veritatis” wyraża część senatorów PiS, między innymi senator Bogusława Orzechowska, Alicja Zając, Jerzy Chróścikowski, Andrzej Pająk, Zdzisław Pupa, Rafał Ślusarz, a także senator Jan Maria Jackowski.

Odbieramy to, co się dzieje w stosunku do Fundacji „Lux Veritatis” jako wykorzystanie przy pomocy kruczków prawnych, nadużywanie instrumentów prawa pod hasłem dostępu do informacji publicznej do trwałego nękania i ograniczania możliwości funkcjonowania Fundacji „Lux Veritatis”.

– ocenił Jan Maria Jackowski, senator PiS.

Sytuacja branży drobiarskiej jest dramatyczna! Grypa ptaków zabiła już 10 mln sztuk drobiu

#RolnicyDziękują wyrazem wsparcia i wdzięczności

RolnicyDziekuja

W obronie Fundacji Lux Veritatis stanęli również rolnicy, którzy zainicjowali akcję #RolnicyDziękują.

Rolnicy zawsze mogli liczyć na TV Trwam i Radio Maryja, na rzetelne informacje o naszych problemach i programy, w których mogliśmy pochwalić się o naszymi sukcesami. Dlatego dziś, w tym trudnym czasie oni mogą liczyć na nas, na rolników, hodowców, polskich gospodarzy, swoich rodaków ze wsi. Dziękujemy. Rolnicy dziękują.

– mówią rolnicy w spocie w obronie Fundacji „Lux Veritatis”.

Jak podkreśla Szczepan Wójcik, hodowca norek i prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, środowisko Radia Maryja, TV Trwam, Fundacja „Lux Veritatis” jest wyłącznie celem i elementem szerszej walki ideologicznej. Stąd też akcja #RolnicyDziękują, która ma być podziękowaniem dla toruńskiej rozgłośni za to, że zawsze stawała po stronie rolników.

Dzisiaj jesteśmy niestety na walce ideologicznej, czego rezultatem właśnie jest atak na środowisko toruńskie. Należy temu środowisku pomagać i my jako rolnicy, jako środowisko rolne, środowisko przedsiębiorców i w ogóle Polacy powinniśmy bardzo mocno pomagać, bardzo mocno zjednoczyć się w obronie tychże wartości.

– podkreślił Szczepan Wójcik.

Ataki na Radio Maryja i Telewizję TRWAM są wtedy, gdy media założone przez Ojca Tadeusza Rydzyka, stają w obronie naszego narodowego interesu, wówczas gdy potężne lobby czuje się zagrożone. Pamiętamy pomoc „toruńskich mediów”. Nie zostawimy naszych przyjaciół samych! A żeby te dzieła nadal istniały, potrzebne jest działanie i stała modlitwa.

– dodał prezes IGR na Twitterze.

Źródło: swiatrolnika.info