Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

JACEK BURY ODCHODZI Z KO I PRZECHODZI DO RUCHU SZYMONA HOŁOWNI

Senator Jacek Bury występuje z klubu Koalicji Obywatelskiej i będzie reprezentował ruch Polska 2050 Szymona Hołowni. Formalnie polityk dołącza do grona senatorów niezrzeszonych.

Jacek Bury, który mandat senatora uzyskał z Lublina, będzie pierwszym reprezentantem Szymona Hołowni w Senacie.

Jak stwierdził Szymon Hołownia, senator Bury jest duchem, który lubi wygrywać, a właśnie takiego ducha potrzeba po opozycyjnej stronie. Dotychczas Jacek Bury był członkiem rządzącej Koalicji Obywatelskiej liczącej 43 senatorów. Wraz z Lewicą, PSL-em, Kołem Senatorów Niezależnych oraz jednym senatorem niezrzeszonym, grupa ta ma w Senacie większość.

Czy przejście senatora Jacka Burego do ruchu Polska 2050 oznacza zmianę układu sił w izbie? Według senatora PiS, Jana Marii Jackowskiego, Koalicja Obywatelska ma teraz poważny problem.

– Jeżeli w sporach w Senacie odejdzie się od polityki i wejdzie w dyskusje merytoryczne, to zdarzają się głosowania, gdzie Prawo i Sprawiedliwość uzyskuje większość przy poparciu części senatorów opozycji bądź z PSL-u, bądź niezależnych. W tej chwili sytuacja ulegnie polepszeniu, ponieważ senator Bury, którego znam tylko i wyłącznie z pracy w izbie senackiej prezentuje dość niezależne myślenie – wskazał Jan Maria Jackowski.

Ruch Szymona Hołowni w ostatnim sondażu CBOS wyprzedził KO i uplasował się tuż za Zjednoczoną Prawicą. Chęć oddania głosu na Polskę 2050 zadeklarowało 18,2 proc. respondentów.

Źródło: radiomaryja.pl