Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

PO DOMAGA SIĘ ZWOŁANIA RBN WS. PANDEMII KORONAWIRUSA

Czy prezydent Andrzej Duda zwoła Radę Bezpieczeństwa Narodowego ws. walki z pandemią koronawirusa? Tego chce Platforma Obywatelska. Kancelaria prezydenta zapewnia, że dziś podejmowane są wszystkie możliwe wysiłki, które są niezbędne do walki z COVID-19.

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że od 28 grudnia rozpocznie się kwarantanna narodowa. Zamknięte będą hotele, ograniczona zostanie działalność galerii handlowych oraz obowiązywać będzie czasowy zakaz przemieszczania się w Sylwestra. To kolejny problem dla przedsiębiorców.

Lider PO Borys Budka stwierdził, że rząd nie robi nic, by informować o działaniach dotyczących zwalczania pandemii. Dlatego przewodniczący PO zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

– Rada Bezpieczeństwa Narodowego to miejsce, gdzie należy uzyskać rzetelną, prawdziwą informację o przyszłych planach rządu, ale również o aktualnej prawdziwej sytuacji w służbie zdrowia – powiedział przewodniczący PO.

Borys Budka przypomniał, że w czasie kampanii wyborczej prezydent aktywnie brał udział w walce z pandemią. Dodał, że tego samego oczekuje teraz, kiedy zachorowań jest o wiele więcej niż podczas pierwszej fali.

Do słów lidera PO odniósł się rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

„Prezydent Andrzej Duda jest w stałym kontakcie z premierem i ministrem zdrowia ws. działań odnośnie pandemii. W poniedziałek odbyło się spotkanie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego dotyczące programu szczepień” – wskazał Błażej Spychalski.

Rzecznik dodał, że rząd na bieżąco, w szczegółach przedstawia wszystkie kwestie, które są dzisiaj bardzo istotne.

W programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam senator PiS Jan Maria Jackowski ocenił, że jeśli będzie konieczność to prezydent Andrzej Duda zwoła Radę Bezpieczeństwa Narodowego.

– Pan prezydent jest codziennie na bieżąco informowany o sytuacji, jaka jest w Polsce. Jeżeli uzna za stosowne to na pewno taką Radę zwoła – akcentował Jan Maria Jackowski, senator PiS.

Źródło: radiomaryja.pl