Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Krajowa kwarantanna po świętach Bożego Narodzenia. Komentarze polityków

Polski rząd ma inne dane niż publikowane dane na temat choroby, albo przyjęte przez niego kryteria są błędne – powiedział w TVN24 wiceprezes Senatu Michał Kamiński, komentując przyjęcie. ” Kwarantanna krajowa „po Bożym Narodzeniu. Senator PiS Jan Maria Jackowski powiedział, że decyzje rządu „zaskoczyły go”.

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił w czwartek na konferencji, że rząd wprowadzi ogólnokrajową kwarantannę od 28 grudnia do 17 stycznia. zamknięte dla ruchu biznesowego (z pewnymi wyjątkami), stoków narciarskich, centrów handlowych, z wyjątkiem sklepów spożywczych i aptek. Będą również ograniczenia w podróżowaniu od 19.00 31.12 do 06.00 1 stycznia, a dla wszystkich, którzy przybędą do Polski zorganizowanym transportem, będzie obowiązywał obowiązek zapłaty. przez 10 dni kwarantanny.

Kwarantanna krajowa od 28 grudnia. Lista ograniczeń >>>

Niedzielski: Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzimy krajowy system kwarantannyTVN24

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE

„Obecnie każdy z nas ma poczucie narastającego chaosu”

Michał Kamiński, wiceprzewodniczący Senatu ze Związku Polskiego, stwierdził w „Faktach po Faktach”, że to „duża niespodzianka”. Jak powiedziałeś, rząd wcześniej wprowadził kryteria dotyczące liczby zakażeń, aby wskazać potrzebę krajowej kwarantanny.

– Statystyki, bez żadnego sposobu na złagodzenie trudności wynikających z sytuacji, w jakiej się znajdujemy, nie wskazują (…), że dziś Polska spełnia kryteria, dla których rząd jest zdeterminowane do zamknięcia gospodarki – powiedział wiceprzewodniczący Senatu.

– Polski rząd ma dane, które różnią się od tych, które ujawniają, dotyczące choroby lub przyjętych kryteriów, które były błędne. Zarówno ta, jak i druga odpowiedź nie są dobre dla rządu – skomentował gość TVN24.

Michał Kamiński mówi, że ludzie zadają sobie pytanie, które zadaje sobie dzisiaj: – Jak to jest, jako uzdrowiciel, chociaż nie podoba mi się to słowo, sylwestra nie mogę spędzić z uzdrowicielem Kolejna choroba, bo tak niebezpieczna? Ponieważ dziesięć osób zna się w domu w sylwestra jest bardzo niebezpieczne, a na kilka dni przed Mszą św. O północy będą setki tysięcy ludzi już bezpiecznych – powiedział wiceprzewodniczący Senatu.

Zaznaczył, że „z całym szacunkiem dla Wigilii i tradycji bożonarodzeniowej, tak ważnej dla każdego Polaka”, wszyscy „zastanawiamy się, co robi rząd”. „Każdy z nas ma poczucie narastającego chaosu” – dodał.

„Podzielam poglądy tych, którzy krytykują pewną nielogiczną decyzję”.

Senator PiS Jan Maria Jackowski powiedział, że „te decyzje go zaskoczyły”. „Nie spodziewałem się tak radykalnych decyzji i podzielam poglądy tych, którzy krytykują pewną nielogiczność” – powiedział.

Przypomniał, że w Wigilię tradycyjnie polskie było „wyjątkowym wieczorem roku”, „sześcioosobowa rodzina może zaprosić dziadków, czyli teściów, np. Dwoje. Wigilia jest taka, ale ci dziadkowie, jeśli powiedzą, że są starsi i nie mogą wyjść z domu lub nie mogą wyjść z domu, nie mogą zaprosić tej sześcioosobowej rodziny, ponieważ przekroczą limit pięcioro ludzi “.

– Uważamy, że w obu przypadkach w tym samym apartamencie można się spotkać raz jest legalne, a raz nie można się spotkać jest nielegalne – dodał.

Mówiąc o wprowadzeniu „kwarantanny krajowej” Jackowski powiedział, że ma wrażenie, że „zasada ostrożności działa”. – Na podstawie tego, co powiedział Minister Zdrowia, podkreślając, że zaczynając od 10 000 danych dziennie o osobach zarażonych koronawirusem, jeśli wejdziemy w trzecią fazę pandemii i wejdziemy w Drugi stopień z poziomu tysiąca skutkuje nieefektywną opieką zdrowotną. Myślę, że jest to główny powód drakońskich rozporządzeń, które zostały wydane w tej sprawie – powiedział senator.

„Podzielam poglądy tych, którzy krytykują pewną nielogiczną decyzję”.TVN24

„Rząd powinien uszanować to cierpienie i ten polski wysiłek”

„Ludzie mieli tego dość” – przyznał senator. „Dlatego wydaje mi się, że koordynacja, przewidywanie, publikacja i opinia publiczna są w tym zakresie naprawdę potrzebne” – powiedział. Dodał, że dla branż dotkniętych restrykcjami rozwiązania ochronne powinny być wprowadzone natychmiast.

Przyznał, że przy uchwalaniu przepisów właściwy organ musi czuwać nad tworzeniem prawa i „uwzględniać sytuację społeczną”. – Działania te powinny być rozsądne. Jeśli właściciel hotelu mówi, że może zapewnić procedury bezpieczeństwa, bo marszałek Kamiński jest w trakcie rekonwalescencji, lub gdy przyjeżdża obywatel X i ma ważne zaświadczenie z 24 godzin temu, że ma wyniki test był negatywny i jego rodzina też, to w specjalnych trybach możesz zostawić, żeby o tym pomyśleć. Te wakacje można przedłużyć – zasugerował senator. – Pomyśl o rozwiązaniach, biorąc pod uwagę potrzebę środków sanitarnych, biorąc pod uwagę zarówno ten czynnik społeczny, jak i ekonomiczny – powiedział.

Kamiński przyznaje, że „pomimo krytyki nierozsądnych decyzji rządu” należy mu pomóc w walce z koronawirusem. – Musisz walczyć z koronawirusem. Ta wojna wymaga z naszej strony poświęcenia. Ale właśnie dlatego, że tak wielu Polaków poświęca się w walce z koronawirusem, rząd powinien szanować cierpienie i wysiłki Polaków, a nas wszystkich, obywateli. Jest po prostu rząd liczb w roczniku statystycznym – dodał.

Źródło: newsfragrance.com