Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Dlaczego policja nie interweniowała podczas protestów w Ciechanowie? Senator pisze do szefa MSWiA

Polityka, Dlaczego policja interweniowała podczas protestów Ciechanowie Senator pisze szefa MSWiA - zdjęcie, fotografia

Senator Jan Maria Jackowski skierował oświadczenie do ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie braku reakcji ze strony policjantów na wydarzenia naruszające prawo i porządek publiczny w Ciechanowie.

Mowa o protestach przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji, które zorganizowano w Ciechanowie w ostatnich dniach października. Senator, w piśmie do ministra Mariusza Kamińskiego, podkreśla że 23 października grupa ludzi, wznoszących okrzyki, przeszła ulicą Warszawską, kierując się do siedziby jego biura senatorskiego przy ul. Mickiewicza. – Po dotarciu na miejsce uczestnicy manifestacji okleili bez mojej zgody drzwi wejściowe do biura. Zapalono też lampiony, zalewając stearyną chodnik przed wejściem do budynku. Podczas tych wydarzeń manifestantom towarzyszyli policjanci, którzy nie reagowali na te działania. Cały przebieg wydarzeń przedstawił miejscowy portal, publikując relację filmową. Na filmie ewidentnie widać brak jakiejkolwiek reakcji ze strony funkcjonariuszy Policji na wydarzenia mające miejsce przed moim biurem senatorskim i przed biurem poselskim poseł Anny Cicholskiej, w tym również brak reakcji na ewidentne naruszanie przepisów sanitarnych związanych z pandemią – czytamy w senatorskim oświadczeniu Jana Marii Jackowskiego.

Dodaje, że do kolejnego incydentu doszło kilka dni później. – 28 października 2020 r. w godzinach rannych pracownik mojego biura senatorskiego stwierdził, że na drzwiach wejściowych zostały wymalowane obraźliwe hasła i znak swastyki, a zamki zostały zalane jakąś substancją, tak że nie można było dostać się do środka – informuje senator i dodaje, że straty oszacowano wstępnie na ponad 500 zł.

Jan Maria Jackowski zaapelował do szefa MSWiA o wyjaśnienie, czy jest przyzwolenie na brak reakcji służb na takie zachowania. Do chwili publikacji MSWiA nie odpowiedziało na oświadczenie senatora. Do sprawy będziemy powracać.

Przypomnijmy, że w Ciechanowie odbyły się dwa protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. 

Źródło: ciechanowinaczej.pl