Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Zakulisowe gry Kukiza. Krążą plotki o jego spotkaniach z prezesem PiS

Paweł Kukiz

1 ZDJĘCIE

Paweł Kukiz (Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta)Koalicja Polska na krawędzi rozpadu. Od początku pandemii Paweł Kukiz prawie się w Sejmie nie pojawia. Wśród ludowców krążą pogłoski o jego spotkaniach z Kaczyńskim i Morawieckim. Gdy Kukiz i jego czworo posłów poparli rządowe weto do unijnego budżetu, wśród ludowców zawrzał.

Wideo dostępne dla prenumeratorów. 

Realizacja wideo: Justyna Dobrosz-Oracz, zdjęcia Wojciech Wojda, montaż Bartosz Kłys

Gdyby nie PSL, kukizowców pewnie by w Sejmie nie było. Nie zebraliby podpisów do samodzielnego startu w wyborach parlamentarnych. Ten taktyczny sojusz powoli się jednak rozpada. Cichych dni jest coraz więcej.

Do pierwszego ostrego starcia między ludowcami a kukizowcami doszło we wrześniu za zamkniętymi drzwiami. Zaraz po tym, jak Jarosław Sachajko publicznie oświadczył, że Koalicja Polska powinna wejść w koalicję z PiS. To godziło w twarde stanowisko PSL – żadnego układu z partią rządzącą.  – Wyglądałbym bardzo niepoważnie, jeżeli PiS chciałoby zrealizować wszystkie nasze postulaty z 2015 roku, a ja bym powiedział, że ich nie lubię. Nie podobają mi się. I co ja bym powiedział moim wyborcom, że dalej mają cierpieć! – tak mówił nam poseł w połowie września.***

Źródło: wyborcza.pl