Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Trzaskowski chce „kanalizować energię”. „W domu wisielca nie mówi się o sznurze”

Ruch obywatelski Rafała Trzaskowskiego wystartuje 17 października, choć jeszcze wczoraj posłowie PO mówili, że stanie się to tydzień wcześniej. Prezydent Warszawy zapowiada, że nastąpi „kanalizowanie energii ludzi”, co wywołuje liczne żarty wśród polityków. – Używając pewnej metafory, to jedyny ruch jaki obserwujemy to ruch ścieków do Wisły – powiedział portalowi tvp.info poseł PiS Jan Mosiński. – Tak jak w domu wisielca nie mówi się o sznurze, tak Rafał Trzaskowski nie powinien używać nomenklatury zastrzeżonej dla kanalizacji i różnej maści instalacji zajmujących się oczyszczaniem ścieków – ocenił jego kolega Tomasz Rzymkowski.

Rafał Trzaskowski oświadczył, że w jego zwolennikach jest „olbrzymia energia” i za dwa tygodnie wystartuje z nowym projektem. Internet zalały wtedy…

– 17 października będzie inauguracja ruchu, natomiast zrobimy absolutnie wszystko, żeby do ruchu można było zapisywać się już wcześniej, ponieważ jest olbrzymia energia ludzi. Trzeba ją skanalizować – powiedział w TVN24 były kandydat PO na prezydenta. Kilka godzin wcześniej wpływowy poseł Koalicji Obywatelskiej Marcin Kierwiński zapewniał nas, że ruch wystartuje 10 października. Przed awarią w oczyszczalni ścieków „Czajka” start inicjatywy zapowiadano z kolei na 5 września.

Skąd te opóźnienia? – Są ważne sprawy w stolicy, trzeba je rozwiązać. Już widzę te wszystkie bulteriery z prawicy, PiS-u, Solidarnej Polski i Porozumienia, które rzucają się na Rafała Trzaskowskiego mimo tego, że problemy są rozwiązywane. Gdyby okazało się, że inauguruje ruch, to mielibyśmy przykład jakiegoś prawicowego cyrku – odpowiedział poseł KO Mirosław Suchoń.

Czy słowa Trzaskowskiego o „skanalizowaniu energii” były fortunne? Wielu internautów i polityków z nich żartuje. – To jest kolejna próba niepoważnego podejścia ze strony prawicy. Spokojnie, Rafał Trzaskowski jest bardzo dobrym prezydentem Warszawy. Widać doskonale, że jeżeli pojawiają się problemy, to doskonale sobie radzi – tłumaczył Suchoń.

– Ja wiem, że to się kojarzy z awarią „Czajki”, więc dobór słów nie był najszczęśliwszy. Ja nie widzę tej energii. Nie można skanalizować czegoś, co nigdzie nie płynie. Co do opóźnień, to jeżeli prezydent Trzaskowski zapowiedział, że zorganizuje jakiś ruch, to sam siebie zobowiązał do tego i coś zrobić musi – mówiła posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska.#wieszwiecejPolub nas

Idziemy do przodu, 17 października nastąpi inauguracja, przedstawimy dokładny plan i scenariusz (…), zrobimy absolutnie wszystko, aby do ruchu…

– Tak jak w domu wisielca nie mówi się o sznurze, tak Rafał Trzaskowski nie powinien używać nomenklatury zastrzeżonej dla kanalizacji i różnej maści instalacji zajmujących się oczyszczaniem ścieków – przekonywał poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rzymkowski.

– Wczoraj byłem przekonany, że ruch Trzaskowskiego w ogóle nie wystartuje. To jakiś totalny idiotyzm i problem lewicy. Nie rozumiem tworzenia osobnych ruchów po to, żeby ludzie z sobą konkurowali. Rozumiem, że chodzi o to, aby wygryźć jakoś przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Patrzę na to, jak na tęczowe mrowisko, po którym biegają różowe mrówki – powiedział poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke.

– Nie wiadomo, jakie relacje mają być między tym ruchem a Platformą Obywatelską, czy to ma być przybudówka, dobudówka, nadbudówka PO, jaki jest cel w ogóle tego ruchu. Nic nie wiadomo, więc to wszystko powoduje, że ta inicjatywa umrze moim zdaniem śmiercią naturalną – ocenił senator PiS Jan Maria Jackowski.

Źródło: tvp.info.pl