Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Polityk PiS oskarża kolegów partyjnych o brak umiaru. „Nepotyzm trzeba wyjaśnić”

Jan Maria Jackowski
Autor: East News

Niektórzy koledzy zapomnieli o umiarze” – komentował w „Expressie Biedrzyckiej” sprawę nepotyzmu w obozie rządzącym senator PiS, Jan Maria Jackowski. „Definicja nepotyzmu jest jasna. Jeśli ktoś z członków rodziny uzyskuje lukratywną posadę czy funkcję w wyniku tego, że krewny pełni ważną funkcję polityczną, to mamy do czynienia ze zjawiskiem, które jest powszechnie krytykowane. I mnie ta fala krytyki nie dziwi” – mówił.

Jackowski mówił, że oczekuje od kierownictwa PiS reakcji na te praktyki i ich ukrócenie. „Tam gdzie dokonały się takie rzecz, trzeba doprowadzić do pewnej korekty. To podrywa wiarygodność nas jako środowiska politycznego” – stwierdził.Express Biedrzyckiej – Jan Maria Jackowski: Kierownictwo PiS powinno wyjaśnić kwestie nepotyzmu . Niektórzy koledzy zapomnieli o umiarze.

„Uzyskaliśmy dużo wiarygodność i odnosimy sukcesy wyborcze dzięki temu, że to, co zapowiadaliśmy w kwestiach społeczno-gospodarczych, realizujemy. Natomiast odnośnie pewnych standardów w polityce, to jeśli do takich sytuacji [nepotyzmu – przyp. aut.] dochodzi, wiarygodność jest wystawiona na szwank. A to bardzo groźne. Stąd potrzebne są zdecydowane działania tak, by takich sytuacji w przyszłości nie było” – wyjaśnił senator PiS.

Nie zabrakło też komentarza do negocjacji koalicyjnych w obozie rządowym. Jackowski zaznaczył, że co prawda przebiegają one merytorycznie, to są też pełne sporów. „Widać echa tych sporów w przestrzeni publicznej poprzez wypowiedzi liderów trzech partii, które stanowią obóz Zjednoczonej Prawicy. Charakter tych sporów mnie nie dziwi, ale to, co mnie martwi i nad czym mogę ubolewać, że ta dyskusja, która powinna się toczyć w cieniu gabinetów, odbywa się za pośrednictwem mediów. A to siłą rzeczy zmienia czysto merytoryczny przebieg rozmów” – mówił.

Źródło: se.pl