Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Wewnętrzny spór w PiS. Jackowski o niedotrzymanych obietnicach obozu rządzącego

Senator PiS Jan Maria Jackowski potwierdził w wywiadzie radiowym, że w obozie rządzącym ma miejsce głęboka rozmowa na temat kierunku polityki Zjednoczonej Prawicy. Senator odpowiadał również na pytania o restrukturyzacje górnictwa.440Podziel się12

Wewnętrzny spór w PiS.

Wewnętrzny spór w PiS. (NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto)

Senator PiS Jan Maria Jackowski był gościem „Wywiadu politycznego” w TOK FM. Tematem rozmowy była wizyta wicepremiera Jacka Sasina na Śląsku i różnice zdań między politykami Zjednoczonej Prawicy.

PiS boi się górników? Jacek Sasin na Śląsku

Jackowski pytany o wizytę Jacka Sasina na Śląsku i jego plan na restrukturyzację Polskiej Grupy Górniczej, potwierdził, że Sasin nie przedstawił górnikom swojego planu i wyraził pogląd, że przygotowanie dobrego planu wymaga więcej czasu.

– Wicepremier Sasin mówił, że będą trwały dalsze konsultacje ze stroną związkową i społeczną. Miejmy nadzieję, że uda się stworzyć taki plan, który będzie realny ekonomicznie – powiedział Jackowski.

Senator pytany, czy PiS nie idzie górnikom na ustępstwa bo obawia się utraty poparcia na Śląsku, stwierdził, że faktycznie jest to niezwykle ważny aspekt. Jackowski przypomniał również, że wyborcy ze Śląska dali mandat premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

PiS dostrzegł problem kopalń. Balcerowicz komentuje plan Sasina

PiS wewnętrznie skłócony?

Senator Jackowski skomentował również słowa słowa Patryka Jakiego, który we wpisie w mediach społecznościowych skrytykował obóz rządzący za niedotrzymywanie obietnic składanych wyborcom. Jan Maria Jackowski stwierdził, że rozumie stanowisko Jakiego i faktycznie obietnice dotyczące wypowiedzenia konwencji stambulskiej, czy zaostrzenia prawa antyaborcyjnego wciąż nie zostały dotrzymane.

Jackowski zapytany został również o to, czy w obozie rządzącym ma miejsce głęboki wewnętrzny spór. – Myślę, że można sobie wyciągnąć wnioski z wpisów publikowanych w mediach społecznościowych i nie ma co ukrywać, że mamy głęboką wewnętrzną dyskusję w naszym obozie – powiedział senator PiS.

Źródło: wiadomosci.pl