Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

Jan Maria Jackowski: Andrzej Duda będzie próbował odbudować wspólnotę w Polsce

lsce

  • wtorek, 14 lipiec 2020 08:38
Jan Maria Jackowski: Andrzej Duda będzie próbował odbudować wspólnotę w Polsce

„Prezydent Andrzej Duda na pewno będzie podejmował działania mające na celu próbę budowy wspólnoty. Oczywiście bardzo dużo zależy od dobrej woli u innych osób, które mają wpływ na jej budowanie” – powiedział w poranku „Siódma 9” Jan Maria Jackowski (PiS). W rozmowie z Januszem Zalewskim senator mówił o nadziejach związanych z drugą kadencją prezydenta Dudy.

„Andrzej Duda uzyskał znacznie lepszy wynik niż 5 lat temu. Z drugiej strony opozycja próbowała przekształcić te wybory w plebiscyt, podobnie jak w wyborach do Senatu” – powiedział senator.

Zdaniem rozmówcy Janusza Zalewskiego zakończona niedawno kampania pełna była agresji.

„Kampania była głównie emocjonalna, było w niej sporo agresji ze strony zwolenników Rafała Trzaskowskiego i samego kandydata. Nakręcano niepotrzebne emocje, przykładem było chociażby zachowanie posła Nitrasa” – stwierdził senator Jackowski.

Według Jana Marii Jackowskiego Andrzej Duda podczas drugiej kadencji będzie próbował odbudowywać wspólnotę.

„Prezydent sam mówił, że druga kadencja jest kadencją w świetle której albo przechodzi się do historii, albo nie. Andrzej Duda na pewno będzie podejmował działania mające na celu próbę budowy wspólnoty. Oczywiście bardzo dużo zależy od dobrej woli u innych osób, które mają wpływ na jej budowanie” – powiedział senator.

Gość poranka „Siódma 9” mówił także o tym, dlaczego jego zdaniem Rafał Trzaskowski uzyskał tak dobry wynik wyborczy.

„Wśród zwolenników Rafała Trzaskowskiego były osoby, które popierają związki jednopłciowe, ale były też takie, które są odległe od tego pomysłu. Są to wyborcy, którzy głosowali na niego – nie ze względu na jego liberalno-lewicowe poglądy w tym zakresie – a dlatego, że jest on przedstawicielem anty-PiSu” – stwierdził polityk.

W rozmowie pojawił się wątek próby repolonizacji mediów.

„Repolonizacja mediów to niedobre określenie, dlatego że chodziłoby o przepisy, które mają charakter dekoncentracyjny. Tak jak mamy działania demonopolizujące mające na celu nie prowadzenie do nadmiernej koncentracji jakiegoś rynku, to to samo dotyczy rynku medialnego. Niewątpliwie ten temat pojawi się w najbliższym czasie w parlamencie” – powiedział gość poranka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

http://siodma9.pl/wiadomosci/item/4294-jan-maria-jackowski-andrzej-duda-bedzie-probowal-odbudowac-wspolnote

Źródło: siodma9.pl