Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

Powyborcze komentarze. Jan Maria Jackowski: Czasami różnimy się poglądami, ale Polska jest jedna

Wybory, Powyborcze komentarze Maria Jackowski Czasami różnimy poglądami Polska jedna - zdjęcie, fotografia

Wynik niedzielnych wyborów prezydenckich komentuje dla naszego portalu Jan Maria Jackowski – senator z ramienia Prawa i Sprawiedliwości z okręgu ciechanowskiego.

– Znamy już oficjalne wyniki wyborów prezydenckich, które wygrał urzędujący prezydent Andrzej Duda uzyskując bardzo wysokie poparcie ponad 10 milionów 400 tys. wyborców. Wynik nie jest zaskoczeniem, ponieważ nasz kandydat – według zdecydowanej większości sondaży – był faworytem tych wyborów. Potwierdziło się również to, że różnica między zwycięzcą a kandydatem opozycji będzie bardzo niewielka. Andrzej Duda jest drugim w historii najnowszej politykiem, który uzyskał reelekcję uzyskując 1 milion 800 tyś głosów więcej niż przed 5 laty, co jest ogromnym sukcesem, a wygrane przez niego wybory są szóstymi z kolei wygranymi wyborami przez Prawo i Sprawiedliwość.

Podzielę się osobistym wspomnieniem. Otóż w czasie kampanii miałem okazję, podobnie jak pięć lat temu, towarzyszyć Panu Prezydentowi w Dudabusie podczas spotkań w Płońsku, Ciechanowie i Mławie. Przypomniałem Andrzejowi Dudzie, co wówczas mu mówiłem, że większość mieszkańców Północnego Mazowsza go poprze i nie inaczej będzie obecnie i może liczyć na nasze głosy.

Chciałbym zatem szczególnie podziękować wszystkim wyborcom na Północnym Mazowszu, którzy wzięli udział w głosowaniu i dzięki temu mieliśmy największą frekwencję wyborczą od 1995 roku. Dziękuję tym, którzy głosowali na Andrzeja Dudę i tym, którzy poparli Rafała Trzaskowskiego.

Czasami różnimy się poglądami, ale Polska jest jedna.  Kampania była bezprecedensowo długa, emocjonalna, a ze względu na Covid-19  pełna dramatycznych zakrętów. Teraz przed Prezydentem Andrzejem Dudą stoi ogromne zadanie budowania wspólnoty narodowej, przecież tak bardzo podzielonej politycznie, a przed nami rządzącymi wielka odpowiedzialność za przeprowadzenie Polaków i Polski przez trudny czas pandemii koronawirusa.    

Źródło: ciechanowinaczej.pl