Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Trzaskowski na własnej „debacie” w Lesznie. „Specyficzna konferencja prasowa”

a”

/ Zrzut ekranu z TV Republika

– Rafał Trzaskowski w sposób oczywisty popełnił błąd, nie stawiając się na debacie organizowanej przez TVP. Projekt związany z Lesznem sprowadzał się do specyficznej konferencji prasowej, a nie formuły debaty. Trzaskowski powinien się stawić, tym bardziej, że w rozporządzeniu KRRiT jest wyraźnie napisane, że organizatorem debat prezydenckich jest TVP – ocenił w rozmowie z Niezalezna.pl Jan Maria Jackowski, senator PiS.

Andrzej Duda wziął udział w debacie organizowanej przez TVP, która odbyła się w Końskich. Na debatę nie przyszedł Rafał Trzaskowski, który w Lesznie zorganizował „Arenę Prezydencką”, gdzie dziennikarze różnych redakcji zadawali mu pytania.

W ocenie senatora PiS, Jana Marii Jackowskiego „Rafał Trzaskowski w sposób oczywisty popełnił błąd, nie stawiając się na debacie organizowanej przez TVP”.

Projekt związany z Lesznem sprowadzał się do specyficznej konferencji prasowej, a nie formuły debaty. Trzaskowski powinien się stawić, tym bardziej, że w rozporządzeniu KRRiT jest wyraźnie napisane, że organizatorem debat prezydenckich jest TVP

– dodał.

Pytany o to, jak ubiegający się o reelekcję prezydent poradził sobie z pytaniami od publiczności w Końskich, senator PiS ocenił, że „Andrzej Duda jest bardzo dobrym i sprawnym mówcą”.

Dysponuje ogromną wiedzą i doświadczeniem. Widać, że kwestie, o których mówi, ma przemyślane, często mówi o nich w szerszym planie, ukazując kontekst i znaczenie jakiejś sprawy, która mogłaby się komuś wydawać szczegółowa, a jednak ma istotne znaczenie dla ogółu. Niewątpliwie, prezydent jest obdarzony talentem do debat, spotkań z publicznością. Ma wszelkie cechy osoby, która pełniąc wysoki urząd, potrafi w sposób bardzo komunikatywny nawiązywać kontakt ze swoimi odbiorcami, bez względu na to, czy jest to bezpośrednie spotkanie, czy debata telewizyjna

– ocenił.

Źródło: niezalezna.pl