Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

SZYMON HOŁOWNIA ZAPOWIADA UTWORZENIE WŁASNEGO RUCHU POLITYCZNEGO

Szymon Hołownia, który w wyborach prezydenckich zdobył 13,87 proc. głosów, zapowiada utworzenie własnego ruchu politycznego. We wtorek ma się spotkać z działaczami z całej Polski.

Nie możemy przerwać marszu; za niedługi czas to my ukształtujemy krajobraz – zapowiedział Szymon Hołownia. Publicysta wskazał, że chciał stworzyć alternatywę dla prezydenta partyjnego, jednak na razie nie ma na to w Polsce miejsca. Zapewnił, że nie zmarnuje potencjału, który udało się wytworzyć podczas kampanii wyborczej.

Polska solidarna, zielona, demokratyczna i bezpieczna – to Polska, o jaką wraz ze swoimi sympatykami chce walczyć Szymon Hołownia. Zaapelował do swoich zwolenników o wpłaty na Fundację Polska od Nowa, którą założył, „by pomogła finansować ruch”. Zdaniem senatora PiS Jana Marii Jackowskiego, osiągnięcie sukcesu przez przyszłą formację Szymona Hołowni będzie trudne.

– Do października 2023 roku, a więc do wyborów parlamentarnych, które według kalendarza będą najszybciej, nie będzie w Polsce żadnych wyborów. Nie mówię o sytuacji, gdyby doszło do przedterminowych wyborów. Utrzymanie formuły takiego ruchu na przestrzeni tak długiego czasu z jakąś aktywnością, będąc poza strukturami życia politycznego i poza parlamentem, jest niezwykle ambitnym zadaniem. Sądzę, że Szymon Hołownia chce zagospodarować kapitał, który zgromadził i zapewne podejmie rozmowy z Platformą Obywatelską – stwierdził Jan Maria Jackowski.

Prezydent Andrzej Duda i kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zmierzą się w drugiej turze wyborów, 12 lipca.

Źródło: radiomaryja.pl