Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

W TVP ODBĘDZIE SIĘ DZIŚ DEBATA PREZYDENCKA

Dziś o godz. 21.00 rozpocznie się debata wyborcza organizowana przez Telewizję Publiczną. Zgodnie z informacjami sztabów, weźmie w niej udział 11 kandydatów na prezydenta RP. Debatę będzie można oglądać na dwóch antenach – w TVP 1 oraz TVP Info.

Będzie to już druga debata przed tegorocznymi wyborami prezydenckimi z udziałem kandydatów na ten urząd. Pierwsza odbyła się 6 maja z udziałem 10 kandydatów. Każdy z nich usłyszał po pięć pytań dotyczących polityki zagranicznej, bezpieczeństwa, polityki społecznej, gospodarki i ustroju państwa. Wtedy jako kandydatka Koalicji Obywatelskiej wystąpiła Małgorzata Kidawa-Błońska.

Senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski wskazuje, że wyborcy niezdecydowani często właśnie pod wpływem debaty decydują, na kogo oddadzą głos.

– One mają ogromne znaczenie, ponieważ dochodzi do bezpośredniej konfrontacji w jednym czasie, w jednym miejscu wszystkich kandydatów. To stwarza możliwość reakcji na swoje wypowiedzi na i różnego rodzaju interakcje, co jest – z punktu widzenia widzów, a więc wyborców – niesłychanie ważne. Zazwyczaj debaty cieszą się dość dużą oglądalnością – mówi senator Jan Maria Jackowski.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 28 czerwca. Druga – jeżeli będzie konieczna – dwa tygodnie później.

Źródło: radiomaryja.pl