Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

Jan Maria Jackowski: Rafał Trzaskowski ma elektorat dużych miast

– Wystawienie Rafała Trzaskowskiego jako kandydata PO na prezydenta, może paradoksalnie wzmocnić Władysława Kosiniaka-Kamysza, kandydata ludowców – mówił w Polskim Radiu 24 senator Prawa i Sprawiedliwości, Jan Maria Jackowski.AUDIO 1 plik

Jan Maria Jackowski

Jan Maria JackowskiFoto: PR24/AK

Uchwalona w Sejmie ustawa ws wyborów prezydenckich 2020 r., która zakłada głosowanie w lokalach, ale również możliwość oddania głosu korespondencyjnie, wpłynęła do Senatu.

Gość PR24 mówił, że zostały zamówione ekspertyzy, które do izby wyższej parlamentu mają dotrzeć do 20 maja. – Dzień później, o godz. 13.00, połączone komisje będą wspólnie obradowały nad projektem. Jeśli natomiast chodzi o atmosferę polityczną, to wiadomo że Platforma Obywatelska dążyła do tego by wyborów 10 maja nie było, by mogła wymienić kandydatkę na kandydata z powodu słabych wyników sondażowych Małgorzaty Kidawy-Błońskiej – mówił senator PiS.Sondaż: samodzielna większość PiS. KO traci, jeśli Hołownia stworzy partię

„Trzaskowski kandydat wielkomiejski”

Jan Maria Jackowski zauważył, że jeszcze niedawno politycy PO mówili, że wybory korespondencyjne i pakiety, które miała dostarczyć Poczta Polska, są kopertami śmierci. – Tera zbierają 100 tys. podpisów pod nowym kandydatem, czyli muszą spotykać się osobiście z potencjalnymi wyborcami, a przypomnę że mamy pandemię – podkreślił polityk.

Mówiąc o nowej kampanii wyborczej, w której kontrkandydatem prezydenta Andrzeja Dudy z ramienia PO jest obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, senator PiS powiedział że jego profil ideowy opiera się na lewicowo-liberalnych poglądach. – To powoduje, że będzie chciał odbić dla swojej partii wyborców Szymona Hołowni i Roberta Biedronia. Trzeba też pamiętać, że Rafał Trzaskowski jest kandydatem wielkomiejskim – dodał.

Źródło: polskieradio24.pl