Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

SENAT PRACUJE NAD RZĄDOWYM PROJEKTEM TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ 2.0

Od rana Senat pracuje nad rządowym projektem tarczy antykryzysowej 2.0. Połączone senackie komisje procedują zgłoszone do niego poprawki.

Rano zebrały się senackie komisje budżetu, gospodarki, samorządu i zdrowia. Wczoraj senator KO Danuta Jazłowiecka zgłosiła poprawki dotyczące branży transportowej, przewidujące m.in. zawieszenie spłat rat kredytów umowy leasingu, niepobieranie zaliczek na podatki oraz przedłużenie przez samorządy terminu spłaty raty podatku od środków transportu.

Zobacz obraz na Twitterze
Zobacz obraz na Twitterze
Zobacz obraz na Twitterze
Zobacz obraz na Twitterze

Z kolei senatorowie niezależni zgłosili poprawki przewidujące m.in. zmniejszenie o połowę pozaodsetkowych kosztów kredytów, zdalne działanie takich organów jak rady i zarządy dzielnic i osiedli w dużych miastach, czy wykreślenie przepisów dotyczących warunków zwolnień pracowników administracji publicznej.

Plenarne obrady Senatu mają zostać wznowione o godz. 11.00. Tarcza 2.0. to kolejna transza realnego wsparcia dla polskich przedsiębiorców – przypomina senator PiS Jan Maria Jackowski.

– Druga tarcza to ponad 100 mld złotych, które, dzięki odpowiednim działaniom rządu i wykorzystaniu NBP, zostaną uruchomione. Są to środki, które nie będą zwiększały deficytu budżetu państwa. Tymi działaniami zostały objęte przede wszystkim firmy, które do tej pory nie były w sposób odpowiedni zabezpieczone. Mamy do czynienia z poszerzeniem katalogu podmiotów, które będą objęte rozwiązaniami – mówi Jan Maria Jackowski.

Już wczoraj komisje zaakceptowały poprawki dotyczące możliwości wprowadzania przez rady gmin zwolnień z podatków od nieruchomości czy umożliwiające skorzystanie z rozwiązań ustawy podmiotom prowadzącym uzdrowiska. Tarcza 2.0. stanowi poszerzenie narzędzi zapisanych w pierwszym pakiecie, który wszedł w życie 1 kwietnia. Jeśli Senat przyjmie ustawę z poprawkami, wróci ona do prac w Sejmie.

Źródło: radiomaryja.pl