Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

J. M. JACKOWSKI O PRACACH NAD TARCZĄ ANTYKRYZYSOWĄ: CZĘŚĆ OPOZYCJI PRÓBUJE WYKORZYSTAĆ PANDEMIĘ DO FORSOWANIA SWOICH KONCEPCJI POLITYCZNYCH M.IN. POPRZEZ WPROWADZANIE LICZNYCH POPRAWEK

Wokół prac nad tarczą antykryzysową trwa pewne napięcie polityczne, ponieważ część opozycji próbuje w jakiś sposób niestety wykorzystać pandemię koronawirusa do forsowania swoich koncepcji i strategii politycznych oraz kalkulacji, między innymi poprzez liczne poprawki, które próbowała wprowadzić w Sejmie – powiedział senator Jan Maria Jackowski w audycji „Aktualności dnia”  na antenie Radia Maryja.

Senator Jan Maria Jackowski zaakcentował, że posiedzenie Senatu odbywa się w trybie stacjonarnym z uwagi na to, że marszałek Tomasz Grodzki jest przeciwny pracy online.

– Pracujemy w bardzo nietypowych warunkach ze względu na sytuację, gdyż pan marszałek jest przeciwnikiem zmian w regulaminie, aby można było pracować online. W związku z powyższym, posiedzenie odbywa się w trzech salach w budynku Senatu, tak żeby nie było zbyt wielkiego zagęszczenia dla senatorów. Trzeba też powiedzieć, że ta sytuacja stwarza zagrożenie w sposób oczywisty nie tylko dla senatorów, ale również dla kilkudziesięciu pracowników kancelarii Senatu, których praca jest niezbędna, aby izba mogła obradować – mówił senator.

Można było przecież przyjąć wpierw zmiany w regulaminie i to by była dość szybka sprawa, a następnie już pracować w systemie zdalnym – kontynuował gość Radia Maryja.

– To z kolei minimalizowałoby możliwość zakażenia wśród senatorów i pracowników Senatu, ale niestety pan marszałek Grodzki i większość opozycyjna, która jest w Senacie, jest przeciwna takim zmianom. Otóż przychodząc do samych tych ustaw, wiemy, że wokół tego trwa pewne napięcie polityczne, ponieważ część opozycji próbuje w jakiś sposób niestety wykorzystać tę pandemię koronawirusa do forsowania swoich koncepcji politycznych i swoich strategii politycznych oraz kalkulacji, między innymi poprzez liczne poprawki, które próbowała wprowadzić w Sejmie – powiedział polityk.

Zapewne taka sama sytuacja będzie w Senacie – wskazał gość „Aktualności dnia”.

– Przypomnę, że wystarczy, iż jedna poprawka, jeżeli zostanie wprowadzona do tego pakietu ustaw, to będzie wymagało, aby Sejm zebrał się i rozpatrzył te poprawki Senatu. W tym wypadku byłoby to oczywiście w trybie online, bo Sejm taką możliwość ma. To niewątpliwie wydłuży cały proces legislacyjny, a wiemy, że wolą pana prezydenta Andrzeja Dudy było, aby te ustawy podpisać przed pierwszym kwietnia, a więc najdalej w dniu jutrzejszym – podsumował senator Jan Maria Jackowski.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem senatora Jana Marii Jackowskiego można odsłuchać [tutaj].

Źródło: radiomaryja.pl