Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Całkiem nowe, wyposażone dwie karetki zasilą płońską służbę zdrowia

Dwa nowe ambulanse typu „P” będą ratować zdrowie i życie mieszkańcom powiatu płońskiego. Sprzęt sfinansowało Ministerstwo Zdrowia, przy wsparciu z budżetu miasta oraz gmin powiatu.

Obecnie w płońskim szpitalu pracują cztery zespoły wyjazdowe pogotowia. Została odnowiona cała baza sprzętowa. Jak podkreślił dyrektor płońskiego szpitala Paweł Obermeyer, to jest szczególnie ważne w obliczu epidemii. – Te dwie karetki, które będziemy mogli wymienić w Glinojecku i Nowym Mieście będą stanowiły zabezpieczenie dodatkowe naszego szpitala i naszych zespołów ratunkowych. – powiedział szef medycznej placówki podczas uroczystego odbioru sprzętu przed bydynkiem szpitala w Płońsku 10 marca.

– To wielki dzień – kolejne dwa nowe samochody dofinansowane przez Ministerstwo Zdrowia za kwotę 800 tys. zł. Dokumenty podpisywaliśmy kilka miesięcy temu w Glinojecku i Nowym Mieście razem z ministrem Łukaszem Szumowskim, posłem Maciejem Wąsikiem, senatorem Janem Marią Jackowskim podpisaliśmy dokumenty. Nie była to prosta droga, dlatego, że samochodów brakowało – mówił dyrektor medycznej placówki. – Chcieliśmy również uzupełnić sprzęt do reanimacji pacjenta – do kompresji klatki piersiowej. I tu nam zabrakło środków finansowych. Zwróciliśmy się z prośbą do rady miasta i do burmistrza Płońska. Takie dofinansowanie otrzymaliśmy, dzięki temu karetki są wzbogacone o dodatkowy sprzęt do masażu serca i dodatkową czynność którą może przeprowadzić ratownik – mówił dyrektor.

– Serdecznie dziękuję za ten dar w tak trudnych czasach, gdzie służba zdrowia jest bez przerwy niedofinansowana. To bardzo ważne, że takie wsparcie otrzymujemy. Dziękuję wszystkim samorządom powiatu płońskiego, od których rok rocznie otrzymujemy wsparcie. Największym sponsorem szpitala jest oczywiście powiat płoński. Dzięki powiatowi zostały zakupione dwie poprzednie karetki. I za to również serdecznie dziękuję. Obecnie żyjemy w takim trudnym momencie epidemii, która może nas nie obejmie w pełni, tak, jak w niektórych krajach, myślę tu o Włoszech, gdzie epidemia bardzo się nasiliła. W każdym bądź razie, dzięki tym karetkom i naszemu personelowi jesteśmy lepiej przygotowani – powiedział m.in. Paweł Obermeyer.

Podczas uroczystego przekazania sprzętu obecni byli dyrektorzy i pracownicy szpitala oraz załogi pogotowia ratunkowego, senator Jan Maria Jackowski. W imieniu posła Macieja Wąsika przybeł dyrektor biura Stefan Pawłowski. Obecni byli przedstawiciele władz powiatowych – przewodniczący samorządu Dariusz Żelasko, starosta Elżbieta Wiśniewska, wicestarosta Krzysztof Wrzesiński, przedstawiciele władz miejskich – burmistrz Andrzej Pietrasik oraz przewodniczący samorządu miejskiego Henryk Zienkiewicz, samorządowcy gmin m.in. Sławomir Zalewski – wójt gm. Nowe Miasto, Marek Caliński – przewodniczący rady gminy, burmistrz Glinojecka Łukasz Kapczyński, dyrektor wydziału zdrowia w Glinojecku Waldemar Jóźwiak, sekretarz urzędu gminy Płońsk Andrzej Stolpa, Rafał Adler – przedstawiciel firmy BFF MEDFinance, od której dokonano zakupu karetek.

Źródło: plonsk24.pl