Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

Nowe Karetki Medyczne Dla Glinojecka i Nowego Miasta

W ramach rządowego programu wymiany ambulansów medycznych region działania SPZ ZOZ Płońsk otrzymał dwie nowe karetki. Uroczystość przekazania nowych ambulansów miała miejsce we wtorek 10 marca przed budynkiem szpitala w Płońsku.

W uroczystości uczestniczył senator RP Jan Maria Jackowski wraz z burmistrzem Płońska Andrzejem Pietrasikiem i przedstawicielami samorządu gminnego.

Przybyłych na uroczystość przywitał dyrektor SPZ ZOZ w Płońsku Paweł Obermeyer. Dyrektor w swoim wystąpieniu podkreślił wagę wymiany karetek dla podniesienia poziomu obsługi pacjentów w terenie. Jak powiedział dyrektor Obermeyer nowe ambulanse są przeznaczone do miejsc wyczekiwania w Glinojecku i w Nowym Mieście, gdzie stacjonują również zespoły ratownictwa medycznego rodzimego pogotowia ratunkowego. Takie wzmocnienie parku ambulansów pozwoli przekierowanie karetek, które do tej pory jeździły w Glinojecku i Nowym Mieście, do dodatkowego zabezpieczenia szpitala w Płońsku- powiedział dyrektor.

Podczas przekazania ambulansów głos zabrał senator Jan Maria Jackowski, który zwrócił uwagę, że nowy nabytek płońskiej służby zdrowia to efekt wparcia przez ministerstwo zdrowia kwotą 800 tysięcy złotych zakupu nowych karetek medycznych. Jak powiedział sen. Jackowski rząd z pełną determinacją realizuje założony program rozwoju szeroko pojętej opieki medycznej w każdej z dziedzin lecznictwa. Bardzo ważną częścią tego programu jest wymiana taboru samochodowego, stanowiącego niezbędny element poprawy dostępności do służby zdrowia. Po zakończeniu przemówień nastąpiła ceremonia przekazania nowych ambulansów.