Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Grabiec nie ma dowodów, ale ogłasza: Mamy w Polsce koronawirusa

Rzecznik PO na Twitterze stwierdził, że nosiciele koronawirusa w Polsce zarażają setki osób. Zapytaliśmy posła KO o dowody na tę hipotezę. – Sam minister Szumowski o tym mówi, a przede wszystkim mówią lekarze, że przy skali podróży Polaków zagranicę, mamy w Polsce koronawirusa – powiedział portalowi tvp.info Jan Grabiec. Politycy Zjednoczonej Prawicy twierdzą, że takie głosy to niepotrzebne sianie paniki.

Małgorzata Kidawa-Błońska w swoim wystąpieniu nie dość, że pomówiła służby (lotniskowych ratowników medycznych – red.), których zadaniem jest…
Zwróciliśmy uwagę parlamentarzyście KO, że to jedynie jego przypuszczania, a nie potwierdzone badania.
– Będziemy czekali na badania, których rząd robi za mało? W ciągu miesiąca rząd zrobił tyle badań koronawirusa, ile przeciętny kraj europejski dziennie. Nigdy tego wirusa nie wykryją – stwierdził rzecznik Platformy Obywatelskiej.

– Trudno komentować takie bzdury, powtarzane przez polityków Platformy Obywatelskiej. To nie tylko Jan Grabiec, ale też były wicepremier, minister finansów Jan Vincent Rostowski na Twitterze kolportuje takie bzdurne informacje. To jest haniebne, żeby próbować wykorzystywać w ramach kampanii wyborczej sprawę epidemii – mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Kanthak.

Kilka dni temu Jan Vincent Rostowski pisał na Twitterze, że pierwszy przypadek koronawirusa zostanie ujawniony na 30 minut przed sobotnią konwencją wyborczą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Tak się jednak nie stało.#wieszwiecejPolub nas

O to, czy PO ma dowody na to, że nosiciele koronawirusa zarażają w Polsce setki osób próbowaliśmy pytać szefa tej partii Borysa Budkę. Najpierw nie chciał rozmawiać. Później szybko zmienił temat. – Mam dowód na to, że dzięki takim osobom jak wasi umówmy się dziennikarze szerzą się fake newsy – powiedział Budka.

Politycy PiS-u nie mają jednak wątpliwości. To największa partia opozycyjna rozpowszechnia nieprawdziwe informacje na temat wirusa.

– Ciekaw jestem, skąd pan Grabiec ma taką wiedzę. Jeżeli oficjalne źródła mówią, że na razie, oby jak najdłużej, nie ma przypadków koronawirusa, to Platforma Obywatelska, która rozsiewa tego rodzaju plotki, wprowadza w błąd opinię publiczną i próbuje siać panikę – stwierdził poseł PiS Marek Suski.

– Nie słyszałem o potwierdzonym przypadku koronawirusa i chciałbym osobiście, żeby takiego przypadku w Polsce nie było. Skoro nie ma przypadku, to pewnie nie ma osób zarażonych. Apeluję do polityków, żeby nie robić polityki na epidemii, która zabija – mówił poseł Lewicy Tomasz Trela.

– Kiedy widzimy ten chaos, to ja zakładałbym w ciemno, że ta choroba w Polsce już jest, tylko z powodu chaosu spowodowanego przez rząd PiS do dzisiaj nie ma informacji o faktycznie stwierdzonych przypadkach. Pytanie, co ukrywa rząd w tej sprawie – powiedział poseł KO Mirosław Suchoń.

– Rząd od początku sprawę monitoruje, w sposób właściwy podejmuje stosowne procedury, wdraża je. Dzięki Bogu do tej pory wirusa w Polsce nie mamy. Widać wyraźnie, że opozycja próbuje wykorzystać uzasadnione lęki i obawy Polaków do swoich celów politycznych – stwierdził senator PiS Jan Maria Jackowski.

Źródło: tvp.info.pl