Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Posłanka Lewicy ostro o politykach KO. „Sianie paniki, podsycanie atmosfery”

Politycy Koalicji Obywatelskiej sugerują, że rząd może ukrywać przypadki koronawirusa w Polsce. – Apeluję do kolegów i koleżanek z innych partii, żeby nie wykorzystywać trudnej sytuacji zagrożenia dla zdrowia publicznego do rozgrywek politycznych. Nie ma żadnej potrzeby, żeby snuć takie teorie spiskowe. Chciałabym wierzyć, że opinia publiczna jest informowana, jak rozwija się sytuacja. Sianie paniki, podsycanie atmosfery nerwowości nikomu nie służy. Z całą pewnością nie służy tym, którzy walczą o to, żeby opanować epidemię – powiedziała portalowi tvp.info posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Poseł KO Michał Szczerba sugerował na Twitterze, że rząd może ukrywać przypadek koronawirusa. W podobym tonie wypowiedział się w TOK FM senator KO Krzysztof Brejza. – Mamy sygnały. Przecież wczoraj jeden z testów w Łodzi miał wyjść pozytywnie w jednej z części – mówił.

Parlamentarzysta był dopytywany przez Jacka Żakowskiego, czy należałoby wprowadzić blokady drogowe przy lądowych granicach w celu sprawdzenia stanu zdrowia osób przybywających do Polski. – Uważam, że sytuacja jest tak poważna, że należałoby się zastanowić nad takim rozwiązaniem. Nie rozumiem, dlaczego osoby, które przylatują, są badane termometrem, a osoby, które przyjeżdżają wpuszczane są bez żadnego problemu – odpowiedział Brejza.

– To są sugestie, które pachną mi teorią spiskową. Poza tym mają podsycić poziom niepewności i poczucia zagrożenia przez obywateli – skrytykował Brejzę senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski. – Jeżeli będziemy mieli informację o potwierdzeniu koronawirusa w Polsce, natychmiast ją przekażemy – zapewniał dzisiaj i wczoraj minister Łukasz Szumowski. Szef resortu zdrowia zaapelował między innymi do polityków o nierozpowszechnianie niepotwierdzonych doniesień.#wieszwiecejPolub nas

Senatora KO bronił jednak kolega z klubu parlamentarnego. – To nie są teorie. Chodzi o to, aby rząd informował, jaki jest stan faktyczny. Jak państwo przesłuchacie to, co mówi minister Szumowski, to wiele pojawia się pytań. Oczekuję, żeby minister zdrowia mówił precyzyjnie i odpowiadał na pytania. Czy prawdą są informacje, które płyną od lekarzy z całej Polski, że w Polsce są już przypadki koronawirusa, tylko teraz przeprowadzane są dodatkowe badania? – pytał poseł Marcin Kierwiński.

Zdaniem senatora Jackowskiego z PiS-u to kompletna bzdura. – W tej sprawie rząd jest absolutnie transparentny, informuje na bieżąco o sytuacji. Jeżeli, nie daj Boże, taki przypadek się pojawi, a fachowcy twierdzą, że to jest kwestia czasu, to natychmiast opinia publiczna zostanie o tym poinformowana – mówił nam senator PiS.

Źródło: tvp.info.pl