Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Atak na zwolennika prezydenta Dudy

przemoc Mimo zapewnień Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i innych polityków opozycji, że łączą Polaków, przeciwnik obecnego rządu pobił mężczyznę zbierającego podpisy pod kandydaturą prezydenta Andrzeja Dudy. – Pani Kidawa-Błońska otacza się ludźmi, którzy posługują się hejtem – komentuje dla „Codziennej” senator PiS Jan Maria Jackowski.

Do zdarzenia doszło w sobotę w Miastku (woj. pomorskie) w godzinach wieczornych. Mężczyzna, który zbierał podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy, został pobity przez zwolennika opozycyjnej partii. Wolontariusza uderzono w brzuch i zabrano mu teczkę z listami poparcia. O napaści poinformowała na Twitterze polityk PiS Anna Gańska-Lipińska.

„W Miastku pobito wolontariusza, który zbierał podpisy osób popierających kandydaturę prezydenta” – napisała Gańska-Lipińska. Zamieściła też oświadczenie w tej sprawie lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości z Miastka.

– Jeden z członków komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Miastku, pan Mariusz Tandecki, został uderzony w brzuch. Wyrwano mu teczkę zawierającą podpisy poparcia kandydata – podali aktywiści partii rządzącej i zaapelowali o zaprzestanie wszelkiej agresji politycznej

Źródło: gpcodziennie.pl