Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

BYŁY SENATOR ZOSTAŁ ZATRZYMANY PRZEZ CBA

CBA zatrzymało byłego senatora Stanisława Koguta, jego syna oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne.

Śledztwo w sprawie prowadzi krakowska delegatura CBA – poinformował rzecznik agencji Temistokles Brodowski.

– Jest to kolejna odsłona śledztwa związanego z powoływaniem się na wpływy w urzędach rządowych i samorządowych województwa małopolskiego. Senator i jego syn usłyszą zarzuty przyjmowania wielomilionowych łapówek – mówił rzecznik CBA.

Małopolskiej dyrektor PEFRON prokuratura zarzuca wręczenie korzyści majątkowej.

– W postaci kontraktów, które były przeznaczone dla fundacji byłego senatora – oznajmił Temistokles Brodowski.

Na informację o zatrzymaniu Marty M., która jest także radną Prawa i Sprawiedliwości, zareagowało kierownictwo partii.

– Pani Marta M. w dniu dzisiejszym decyzją Prezesa #PiS Jarosława Kaczyńskiego została zawieszona w prawach członka #PiS – poinformował Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS.

https://twitter.com/AC_Sobol/status/1217068095757586433

– Ja bym to oceniał jako trochę straszenie przez Ziobrę swoich ludzi i pokazywanie: „Uważajcie. Jeśli nie będziecie chcieli głosować tak jak chce prezes, to mamy na was prokuraturę”. Natomiast poważniejszą sprawą jest sprawa Mariana Banasia – przekonywał Adam Szłapka z Koalicji Obywatelskiej.

Prawo i Sprawiedliwość nie chroni swoich członków przed wymiarem sprawiedliwości tak jak robi to Platforma Obywatelska – mówił senator Jan Maria Jackowski.

– Sprawa dotknęła naszego kolegę szanowanego i lubianego, ale w przypadku, gdy są wątpliwości czy nie doszło do naruszenia prawa i popełnienia przestępstwa, to wtedy działamy z cała determinacją – podsumował senator Jan Maria Jackowski.

W sprawie korupcji, w którą jest zamieszany były senator, do tej pory zarzuty usłyszało dwudziestu czterech podejrzanych. Stanisław Kogut od początku nie przyznaje się do winy.

Źródło: radiomaryja.pl