Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Wigilia Samorządowa w Gminie Przasnysz

Tegoroczna Wigilia Samorządowa, która odbyła się w sobotę, 14 grudnia na hali sportowej w Zespole Szkół w Bogatem należała do niecodziennych uroczystości. Była połączona z 100. Rocznicą Samorządu i Administracji w gminie Przasnysz.

Wśród obecnych gości był Jan Maria Jackowski, Senator RP, Anna Cicholska, Poseł na Sejm RP, Konrad Wojnarowski, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Stanisław Adamiak, Poseł VII I VIII kadencji (1976–1985), Krzysztof Bieńkowski, Starosta Powiatu Przasnyskiego, Zenon Szczepankowski, Starosta Powiatu Przasnyskiego w latach 1998-2018 oraz radni powiatu przasnyskiego pochodzący z terenu gminy Przasnysz, którzy pełnili swoje funkcje w różnych latach i kadencjach. Powitano Jana Wołosza – Wójta Gminy Przasnysz w latach 1990-2002, Grażynę Wróblewską –przewodniczącą Rady Gminy Przasnysz w latach 1999-2002 , a od 2002 roku wójt gminy Przasnysz , Stanisława Biragę, Przewodniczącego Gromadzkiej Rady Narodowej Bogate, Barbarę Bartosiewicz Przewodniczącą Rady Gminy Przasnysz w latach 1990-1994, Czesława Książczyka ,Przewodniczącego Rady Gminy Przasnysz w latach 1994 – 1999, a także Mariana Bober Przewodniczącego Rady Gminy Przasnysz w latach 2002 – 2006, sołtysa, Wiesławę Helwak Sekretarza w latach 1995 – 2006, Andrzeja Sekunę Przewodniczącego Rady Gminy Przasnysz w latach 2006 – 2018, Dariusza Jankowskiego – Przewodniczącego Rady Gminy Przasnysz od 2018 r. i wszystkich Radnych Gminy Przasnysz byłych i obecnej kadencji.

Uroczystość była okazją do podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się przez te lata do rozkwitu gminy Przasnysz. Swoje gratulacje składali także goście. Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego skierował na ręce Grażyny Wróblewskiej, wójta gminy Przasnysz specjalny list.


Po pierwszej części przyszedł czas na artystyczną odsłonę gminy. Na scenie wystąpili laureaci Gminnego Konkursu Patriotycznego oraz uczniowie z Bogatego, którzy przenieśli gości do czasów narodzenia Jezusa. Cezary Olzacki, proboszcz parafii w Bogatem zmówił z uczestnikami świątecznego spotkania modlitwę. Goście podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia, a na zakończenie zasiedli do wigilijnego stołu

Źródło: eprzasnysz.pl