Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Ciechanów: żołnierze obrony terytorialnej złożyli ostatnią w tym roku przysięgę

Przysięga odbyła się na terenie kompleksu koszarowego w Ciechanowie przy ul. Wojska Polskiego. Złożyło ją 93 żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. W wydarzeniu wziął udział Robert Kochański, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie.

Żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli ostatnią w tym roku przysięgę.

Płk dypl. Andrzej Wasielewski pogratulował żołnierzom udanego ukończenia szkolenia i wyraził uznanie dla ich zaangażowania w wykonywanie zadań bojowych i wzorowej dyscypliny. Dowódca jednostki wyraził nadzieję , że już w marcu przyszłego roku jednostka otrzyma własny sztandar.

W październiku 2019 r. powołane zostało stowarzyszenie, którego zadaniem jest pozyskiwanie środków i praca organizacyjna dla nadania jednostce sztandaru. Przyjęty już został projekt graficzny chorągwi. 

W imieniu Wojewody Mazowieckiego, który udzielił pełnomocnictwa,  członkiem stowarzyszenia oraz jego sekretarzem wybrany został Robert Kochański. Funkcję przewodniczącej stowarzyszenia objęła natomiast Joanna Potocka- Rak, Starosta Ciechanowski.

Podczas uroczystości wyróżnieni zostali żołnierze z terenu okręgów WKU obejmujących Ciechanów, Siedlce, Ostrołękę i Wyszków. W trakcie wydarzenia zaprezentowany został sprzęt bojowy. Wszyscy zgromadzeni poczęstowani zostali tradycyjną żołnierską grochówką.

Wśród zaproszonych gości był Senator RP Jan Maria Jackowski,  Poseł na Sejm RP Anna Cicholska, kierownicy zespolonych służb, inspekcji i straży wojewódzkich, jak również wójtowie gmin i gospodarze starostw, z których pochodzą nowi żołnierze.  

Źródło: ww.gov.pl