Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

RZĄD ZAJMIE SIĘ PROJEKTEM USTAWY W SPRAWIE TRZYNASTYCH I CZTERNASTYCH EMERYTUR

Projekt ustawy w sprawie trzynastych i czternastych emerytur znalazł się w wykazie prac rządu. Rozwiązania te mają zostać przyjęte do końca tego roku. Wypłata dodatkowych emerytur była jedną z obietnic PiS przed wyborami parlamentarnymi. O takim rozwiązaniu mówił także premier Mateusz Morawiecki podczas swojego exposé.

Projekt ustawy wprowadza coroczną wypłatę dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego w wysokości najniższej emerytury. Ponadto dodatkowa jednorazowa emerytura ma być wypłacona w 2021 r.

To realizacja naszych obietnic oraz wyraz solidarności z seniorami – mówi senator PiS Jan Maria Jackowski.

– To jest realizowanie zobowiązań, które zostały podjęte w toku kampanii wyborczej i to jest fragment naszej polityki solidarnej szczególnie w stosunku do seniorów, a więc tych osób, które w tej chwili często są w nienajlepszej sytuacji materialnej i ten postulat, aby takie dodatkowe świadczenie, które de facto poprawiło sytuację materialną tego środowiska, stąd jest to powszechnie oczekiwany postulat, który nasz rząd realizuje – zaznacza senator Jan Maria Jackowski.

Dziś z kolei rząd ma się zająć projektem ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju. Jej celem jest wzmocnienie zarządzania rozwojem Polski na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym.

W planach jest także praca nad projektem rozporządzenia dotyczącego wynagrodzeń funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Źródło: radiomaryja.pl