Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

MARSZAŁEK SENATU PRZEBYWA Z WIZYTĄ W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki przebywa dziś z wizytą w Parlamencie Europejskim. W planach ma spotkanie między innymi z przewodniczący europarlamentu Davidem Sassolim.

Wspólny rynek, migracja i opieka zdrowotna w UE – to tematy rozmowy marszałka Senatu z szefem Parlamentu Europejskiego. Może pojawić się także temat praworządności i sądownictwa w Polsce, szczególnie w kontekście ostatniego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Jak podkreślił Tomasz Grodzki, on sam podczas tego spotkania zamierza „przybliżyć rolę Senatu w polskim systemie konstytucyjnym”.

– Pan marszałek Grodzki reprezentuje opozycję. Nastawienie opozycji do przemian, które dokonują się w Polsce i „dobrej zmiany”, jest powszechnie znane, więc program tej wizyty mnie nie dziwi. Natomiast pan marszałek ma oczywiste prawo do odbywania tych spotkań i wyrażania swoich poglądów, ale zawsze trzeba pamiętać, że – szczególnie za granicą – trzeba ważyć słowa, które się wypowiada – mówi senator PiS Jan Maria Jackowski.

Po rozmowach z szefem PE, Tomasz Grodzki ma się spotkać z polskimi europosłami. Spotkanie ma mieć charakter „koleżeński”. Marszałek będzie zachęcał do bliższej współpracy z Senatem.

Na godz. 15.30 zaplanowano spotkanie marszałka Senatu z byłym szefem Rady Europejskiej, przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej Donaldem Tuskiem. Tomasz Grodzki zaznaczył, że chce Donaldowi Tuskowi „podziękować za jego ciężką pracę”.

– Chcę też mówić o tym, co dziś można wspólnie zrobić dla dobra Rzeczpospolitej, porozmawiać o niemal wszystkim – dodał marszałek Senatu.

Źródło: radiomaryja.pl