Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

Jan Maria Jackowski: sprawa Mariana Banasia ma dużo głębszy podtekst

– Opinia publiczna nie ma wszystkich informacji związanych z całą sprawą – powiedział w audycji „W samo południe” senator PiS Jan Maria Jackowski.

Jan Maria Jackowski

Jan Maria JackowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Prokuratura Regionalna w Białymstoku wszczęła śledztwo dotyczące m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia – poinformował rzecznik tej prokuratury Paweł Sawoń. Zaznaczył, że to postępowanie przygotowawcze w sprawie, czyli nikomu dotąd nie postawiono zarzutów.

banaś 1200.jpg

Jest śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych Mariana Banasia

Podstawą wszczęcia śledztwa są trzy zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które wpłynęły do białostockiej prokuratury od grupy posłów opozycji, w tym m.in. posła Jana Grabca (Koalicja Obywatelska), Generalnego Inspektora Informacji Finansowej oraz z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Sejm może ujawnić szczegóły

– Sprawa Mariana Banasia ma dużo głębszy podtekst – powiedział w radiowej Jedynce senator PiS Jan Maria Jackowski. – Opinia publiczna nie ma wszystkich informacji związanych z całą sprawą – podkreślił. Dodał, że nawet sami parlamentarzyści nie znają szczegółów raportu Centralnego Biura Śledczego w tej sprawie.

W Sejmie został złożony wniosek, aby ujawnić szczegółową informację na ten temat. – Nie wiem jaka będzie decyzja marszałek Elżbiety Witek w tym zakresie – stwierdził Jackowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Źródło: polskieradio.pl