Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

Jan Maria Jackowski: Nowoczesna przechodziła różne etapy, od wzlotów po twarde lądowanie

 Od słynnego wyjazdu Ryszarda Petru na Maderę, rozpoczęły się kłopoty Nowoczesnej – mówił w Polskim Radiu 24 senator PiS, Jan Maria Jackowski. Przypomniał, że Nowoczesna była partią, która cztery lata temu, przebojem weszła do Sejmu.

Jan Maria Jackowski

Jan Maria JackowskiFoto: PR24/AK

W Warszawie odbyła się konwencja Nowoczesnej, podczas której Katarzyna Lubnauer złożyła rezygnację z funkcji przewodniczącej ugrupowania. Podkreśliła, że rezygnuje „w poczuciu, że jako przewodnicząca na trudne czasy, zrobiła wszystko, co w jej mocy, by partia i środowisko przetrwały kryzys”.

Szłapka na czele Nowoczesnej

nowoczesna free 663.jpg

Katarzyna Lubnauer zrezygnowała. Nowoczesna wybrała nowego przewodniczącego

Po rezygnacji Lubnauer, delegaci wybrali nowego przewodniczącego partii na czteroletnią kadencję, a został nim dotychczasowy sekretarz Nowoczesnej, Adam Szłapka. O fotel lidera partii, oprócz Szłapki, ubiegał się także poseł Krzysztof Mieszkowski. Szłapka uzyskał 66 głosów, na Mieszkowskiego zagłosowało 41 delegatów.

„Upadek Nowoczesnej w etapach”

– Upadek polityczny Nowoczesnej, obserwowaliśmy w etapach. Był moment nawet taki, że partia miała 20 procent poparcia i prześcignęła PO – mówił senator PiS. Podkreślił, że Nowoczesna miała być lepszą, liberalną wersją PO, ale „od czasów wyjazdu jej byłego szefa i założyciela Ryszarda Petru na Maderę, wszystko się skończyło”. Wcześniej jak przypomniał senator PiS, Nowoczesna nie uzyskała subwencji.

„PO połknęła Nowoczesną”

lubnauer1200.jpg

Prof. Łukasz Młyńczyk o zmianach w Nowoczesnej: nie udało się stworzyć Platformy-bis

– Nowoczesną połknęła PO, podobnie jak SLD Wiosnę co oznacza, że Włodzimierz Czarzasty konsumuje przystawki – mówił Gość PR24. 

Na niedzielnym briefingu prasowym, nowy szef Nowoczesnej, Adam Szłapka poinformował, że w pierwszym kwartale 2020 r. zorganizuje konwencję, która „będzie nowym otwarciem”. Podczas tej konwencji – jak mówił – „radykalnie” zmieniony zostanie statut partii, który wprowadzi „bardziej demokratyczną” formułę Nowoczesnej. Szłapka uważa, że Nowoczesna powinna reprezentować swoje liberalne wartości, ale w ramach Koalicji Obywatelskiej.

Źródło: polskieradio24.pl