Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

Jan Maria Jackowski: exposé premiera to rozwinięcie naszego programu

 Exposé premiera Mateusza Morawieckiego było rozwinięciem postulatów, które zaproponowaliśmy w kampanii wyborczej oraz naszego programu wyborczego – powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Maria Jackowski, senator Prawa i Sprawiedliwości.

Jan Maria Jackowski

Jan Maria JackowskiFoto: PR24/AK

Szef rządu Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie exposé. Zapowiedział w nim m.in. zmiany w systemie podatkowym, modernizację szkół, strategię demograficzną, zmiany przepisów dot. bezpieczeństwa ruchu drogowego, zdrowia obywateli oraz rozwiązań proekologicznych.

Mateusz Morawiecki zapowiedział przebudowę systemu podatków i uproszczenie prawa podatkowego. Zaapelował do parlamentarzystów o taką zmianę Konstytucji, która gwarantowałaby prywatność i ochronę środków obywateli zgromadzonych w Pracowniczych Planach Kapitałowych i na Indywidualnych Kontach Emerytalnych. Mówiąc o PPK szef rządu podkreślał, że to program, który daje możliwość długofalowego tworzenia polskiego kapitału.

premier 1200 pap.jpg

Estoński CIT, ulgi dla firm, gospodarka 4.0. Premier przedstawił wizję na cztery lata

„To rozwinięcie naszych postulatów i programu”

– Exposé było rozwinięciem postulatów, które zaproponowaliśmy w kampanii wyborczej oraz naszego programu wyborczego. Pan premier przestawił też – co było istotnym motywem exposé – aksjologię, na której opiera się nasza filozofia rządzenia czy nasza wizja państwa – podkreślił w Polskim Radiu 24 Jan Maria Jackowski. 

Jak zaznaczył chodzi o „budowanie nowoczesnego państwa, państwa zasobnych obywateli, którzy mają szanse poprawiać swoją sytuację życiową i materialną”. – To państwo, które intensywnie buduje infrastrukturę i zwiększa atrakcyjność dla obywateli usług publicznych, które oferuje, ale jednocześnie jest to państwo, które ma świadomość zakorzenienia w wartościach, które przez pokolenia konstytuowały to państwo – wyjaśniał senator.

Dodał, iż premier „powiedział jasno, że rząd będzie stawiał na rodzinę jako na fundament społeczeństwa”. – Wiemy, że jest świadczenie 500 plus, wiemy, że jest rozwijany program mieszkaniowy, dostępności do mieszkań. Jest też cały szereg innych rozwiązań – podkreślił polityk.

Źródło: polskieradio24.pl