Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

Jan Maria Jackowski o nowym rządzie: kontynuacja dobrej zmiany

– Powołany przez prezydenta rząd jest kontynuacją misji dobrej zmiany z niewielkimi korektami. Trzon gabinetu zostaje personalnie niezmieniony – powiedział w radiowej Trójce Jan Maria Jackowski, senator PiS. Gościem audycji był również Wadim Tyszkiewicz, senator niezależny.

Prezydent Andrzej Duda desygnuje na premiera dotychczasowego szefa rządu Mateusza Morawieckiego

Prezydent Andrzej Duda desygnuje na premiera dotychczasowego szefa rządu Mateusza MorawieckiegoFoto: PAP/Marcin Obara

Prezydent powołał nowy rząd. Gabinet będzie liczył dwadzieścia resortów. W większości pokierują nimi te same osoby co dotychczas. Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda podziękował premierowi, wicepremierom i ministrom za podjęcie się ważnych i odpowiedzialnych obowiązków.

twitter premier mateusz morawiecki 1200.jpg

Premier: chcemy, by Polska była najlepszym w Europie krajem do życia

– Naszym podstawowym celem, naszym celem celów jest uczynienie z Polski kraju najlepszego do życia w Europie, kraju, do którego wrócą ci, którzy wyemigrowali – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości zaprzysiężenia.

Pierwsze zdjęcie Rady Ministrów w nowej kadencji.

Wspólne zdjęcie Rady Ministrów na tle flag Polski oraz flag UE.

Możliwe spowolnienie gospodarcze

Jan Maria Jackowski zaznaczył, że nowy rząd będzie bardziej technokratyczny, ekspercki i mniej nastawiony na konflikt polityczny. – Takie były założenia naszej kampanii i to obiecaliśmy Polakom – przypomniał senator. Podkreślił również, że PiS chce realizować swoje założenia i obietnice przez sprawny gabinet. – Będziemy musieli się zmierzyć z poważnym wyzwaniem, jakim jest spowolnienie gospodarcze – dodał.

PAP Andrzej Duda 8 1200.jpg

Andrzej Duda do powołanych ministrów: sprawdzili się państwo w służbie dla Polski

Wadim Tyszkiewicz stwierdził zaś, że „będzie to rząd kontynuacji złej zmiany”. – Zmierzamy w złym kierunku. Spowolnienie gospodarcze było zapowiadane od dawna, więc można zadać pytanie: po co to rozdawnictwo? – mówił gość radiowej Trójki. Senator zauważył również, że wszystkie partie polityczne obiecywały przed wyborami rozszerzenie obecnych programów socjalnych. – Jednakże wszyscy, którzy rozdają więcej niż mają, robią bardzo dużo złego dla polskiej gospodarki – ocenił.

Rząd Mateusza Morawieckiego

Rząd Mateusza Morawieckiego

Źródło: polskieradio24.pl