Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Jan Maria Jackowski dla Niezalezna.pl: PO pojednawcza ze względu na wybory prezydenckie

– Jeżeli zapewnienia pana marszałka Tomasza Grodzkiego o merytorycznej atmosferze – być może twardych sporów politycznych – ale na racje i argumenty, a nie rozwiązania siłowe, to może mieć rzeczywiście znaczenie i może się okazać, że Senat pokaże trochę inną twarz polskiej polityki – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski w rozmowie z Niezalezna.pl.

Tomasz Grodzki został wczoraj wybrany marszałkiem Senatu 51 głosami. Za jego kandydaturą głosowało 43 senatorów PO, 3 senatorów PSL, 2 senatorów Lewicy oraz 3 senatorów niezależnych. Na Stanisława Karczewskiego (PiS) zagłosowało 48 senatorów PiS. Senator niezależna Lidia Staroń wstrzymała się od głosu.

Na pytanie czy grozi nam to paraliżem prac, senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski w rozmowie z Niezalezna.pl odpowiedział, że „to będzie zależało od woli większości w Senacie”.

Jeżeli zapewnienia pana marszałka Tomasza Grodzkiego o merytorycznej atmosferze – być może twardych sporów politycznych – ale na racje i argumenty, a nie rozwiązania siłowe, to może mieć rzeczywiście znaczenie i może się okazać, że Senat pokaże trochę inną twarz polskiej polityki

– dodał.

Jan Maria Jackowski dopytywany, czy wierzy w te zapewnienia marszałka Grodzkiego podkreślił, iż widzi, że PO zmienia swoją taktykę, ponieważ próbuje budować swój przekaz na pojednaniu, widać to po różnych gestach.

To ze strony PO zapowiedź innej polityki, a to jest podporządkowane wyborom prezydenckim i kandydaturze PO na prezydenta, a jeszcze nie wiemy, kto nim będzie. W tym jest szerszy zamiar i widać, że Senat jest istotnym elementem tej taktyki. Jest też swoistym poligonem doświadczalnym dla strategii opozycji, ponieważ faktycznie w tej chwili większość Senatu ma istotny wpływ na prace tej izby

– zaznaczył senator PiS.

Źródło: niezależna.pl