Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Senator PiS o sprawie Dowhana: nie wiem, czy to robi dobre wrażenie na elektoracie

Do sprawy ewentualnej nominacji ministerialnej dla Roberta Dowhana odniósł się senator PiS Jan Maria Jackowski. Jego zdaniem zmiana demokratycznego wyniku wyborów parlamentarnych może nie zrobić dobrego wrażenia na wyborcach PiS – stwierdził w rozmowie z Polsat News.

PiS kusiło senatora PO. Jan Maria Jackowski: nie wiem, czy to robi dobre wrażenie na elektoracie
Jan Maria Jackowski

 – Próbuje się zmienić demokratyczny wynik wyborów parlamentarnych i nie wiem, czy to robi dobre wrażenie na elektoracie – powiedział Jackowski cytowany przez Polsat News.

Przypomnijmy. Senator PO Robert Dowhan, którego PiS miał kusić teką ministra sportu, zapewnił, że nie wybiera się do żadnego ministerstwa. „Moje poglądy są stałe” – napisał w oświadczeniu. Głos w sprawie zabrał również Grzegorz Schetyna. – Finał propozycji korupcji politycznej wobec senatorów-elektów Koalicji Obywatelskiej jest absolutnie negatywny – powiedział w sobotę w Gliwicach.

Jak ustalili dziennikarze Onetu PiS miałoby kusić senatora PO Roberta Dowhana stanowiskiem ministra sportu. To dlatego premier prezentując w piątek skład rządu nie podał obsady tego resortu; przejście Dowhana do obozu rządzącego zwiększyłoby szansę PiS na odebranie Senatu opozycji.

W tej sprawie oświadczenie wydał Robert Dowhan. „Zapewniam, że nie wybieram się do żadnego ministerstwa, przynajmniej nie w tej kadencji. Moje poglądy polityczne są stałe, a tak duże poparcie mojej osoby w tych i poprzednich wyborach są dla mnie oznaką wielkiego zaufania. I ja państwa nie zawiodę” – napisał na Facebooku.

Źródło: wiadomosci.onet.pl