Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

Senator PiS o kandydatach do TK. „Spełniają kryteria”

Jan Maria Jackowski zabrał głos na temat kontrowersyjnych kandydatur, jakie jego partia wysunęła na stanowiska sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Senator PiS podkreśla, że troje kandydatów spełnia konieczne warunki, jednak nie chciał zdradzić, czy sam by ich poparł w głosowaniu.

Jan Maria Jackowski

Jan Maria Jackowski (East News)

– Spełniają kryteria merytoryczne, są prawnikami. Ich kandydatury będą jednak oceniane przez pryzmat ich wieloletniej działalności w parlamencie. Mają swoich zwolenników i przeciwników – powiedział Jackowski o Stanisławie Piotrowiczu i Krystynie Pawłowicz reporterowi WP Klaudiuszowi Michalcowi.

Senator PiS wspomniał także o trzeciej kandydatce, Elżbiecie Chojnie-Duch. – Pani Chojna-Duch była wiceministrem finansów w rządzie PO. To wszystko cenione osoby, z dużym dorobkiem – ocenił.

Stanisław Piotrowicz kandydatem PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Opozycjonista, którego oskarżał: To niedopuszczalne

Pomimo komplementów w kwestii kompetencji i doświadczenia kandydatów, senator Jackowski nie chciał ujawnić, czy poparłby w głosowaniu Piotrowicza, Pawłowicz i Chojnę-Duch. – Ja o tych kandydaturach dowiedziałem się dzisiaj z mediów. (…) Jestem senatorem, w Senacie nie ma w tej sprawie głosowania. Ten dylemat przede mną nie stoi – oświadczył.

Zdaniem Jackowskiego fakt, że Stanisław Piotrowicz nie dostał się do Sejmu w październikowych wyborach nie powinien mieć wpływu na jego ewentualną nominację do Trybunału Konstytucyjnego. – Poseł Piotrowicz przegrał te wybory, ale miał relatywnie dobry wynik. Wcześniej został wybrany. Z punktu widzenia formalnego nie ma żadnych przeciwwskazań – powiedział.

Źródło: wiadomosci.wp.pl