Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Tusk nie wystartuje na prezydenta? „Zachowuje się jak primabalerina”

Na briefingu w Brukseli były premier Donald Tusk stwierdził, że jest co najmniej kilku potencjalnych kandydatów opozycji na prezydenta. Nie wykluczył też swojego startu, jeśli byłaby taka wola po stronie opozycji. Senator PiS Jan Maria Jackowski porównał szefa Rady Europejskiej do baletnicy. – Pan przewodniczący zachowuje się trochę jak primabalerina, która chciałaby zostać zaproszona na scenę oklaskami przez publiczność. Tutaj tych oklasków nie słychać, więc cały czas stoi za kurtyną – powiedział portalowi tvp.info.

„By powstrzymać PiS, trzeba siły prezydenckiego weta”. Tusk zabrał głos po wyborach

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk od niedzieli nie skomentował wyników wyborów w Polsce ani nie pogratulował PiS zwycięstwa. Dopiero…zobacz więcej

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna bierze w czwartek udział w szczycie Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli. Będzie miał okazję omówić z Donaldem Tuskiem kwestię wyborów prezydenckich.

– Proces przed nami. Będziemy szybko ustalać ten kalendarz, w jaki sposób wyłonić najlepszą kandydaturę. Także należy rozmawiać ze wszystkimi środowiskami tworzącymi demokratyczną opozycję. Jest dużo nazwisk, ale najpierw sami zainteresowani muszą odpowiedzieć, czy w tym procesie będą brali udział – powiedział nam eurodeputowany PO Andrzej Halicki.

Wpływ na decyzję byłego premiera będą miały z pewnością wyniki wyborów parlamentarnych. Tusk nie komentował ich przez prawie trzy dni. Uczynił to dopiero w środę po południu. Szef Rady Europejskiej przekonywał, że nie wysłał premierowi Mateuszowi Morawieckiemu gratulacji, ponieważ czyni to dopiero wtedy, kiedy polityk jest desygnowany na premiera.

Były premier zaatakował za to prezesa PiS. – Jarosław Kaczyński chce współpracy z opozycją w Senacie? Brzmi to jak nieświeży dowcip na stand-upie – komentował. Odniósł się też do kwestii ewentualnej współpracy opozycji i PiS w Senacie. – Spróbujmy w takim razie na nowo odbudować chociażby jakieś takie elementarne zaufanie, ale nie w Senacie, gdzie przegrałeś chłopie, tylko jeśli masz dobrą wolę to róbmy to wszędzie – mówił.#wieszwiecejPolub nas

Donald Tusk wciąż milczy po przegranej KO. Nikomu też nie pogratulował

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk po zwycięstwie wyborczym Austriackiej Partii Ludowej gratulował Sebastianowi Kurzowi sukcesu. Do tej…zobacz więcej

Jak takie słowa komentują politycy Zjednoczonej Prawicy? – Donald Tusk ewidentnie ma ból głowy, ponieważ po raz kolejny przegrał wybory. Wiemy, że nie jest bezstronnym politykiem Unii Europejskiej, tylko angażuje się w politykę w Polsce, wspiera opozycję. Poniósł kolejną porażkę – komentuje wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Polityk przypomina, że to druga porażka byłego premiera w tym roku. – Wcześniej angażował się bardzo mocno w kampanię do Parlamentu Europejskiego. Później zniknął na pewien czas, nie był w stanie wypowiadać się publiczne, bo ta porażka go tak mocno dotknęła – ocenił poseł PiS.

Chociaż Tusk skomentował wybory późno, to wielu polityków PO wsłuchiwało się w jego głos z uwagą. – Cieszę się, że wielki polski polityk szczebla europejskiego interesuje się wyborami parlamentarnymi w Polsce i uważam, że jego komentarz jest wyważony i wskazujący nam pewne kierunki postępowania – powiedział senator PO Tomasz Grodzki.

Źródło: tvp.info.pl