Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

CORAZ BLIŻEJ KOŃCA OTWARTYCH FUNDUSZY EMERYTALNYCH

Likwidacja Otwartych Funduszy Emerytalnych ma przyspieszyć. Z informacji medialnych wynika, że prace nad ustawą kończącą przeniesienie środków z OFE na prywatne konta ruszą na początku nowej kadencji Parlamentu.

Likwidacja OFE będzie polegała na przekazaniu zgromadzonych na nich pieniędzy do IKE tj. na nasze prywatne indywidualne konta emerytalne. Przeniesienie środków z OFE do IKE będzie obciążone 15-procentową opłatą przekształceniową. Uiszczenie jej będzie oznaczało, że podatku nie zapłacimy w przyszłości. Na opłacie budżet państwa może zyskać ok. 20 mld zł.

Likwidacja Otwartych Funduszy Emerytalnych to kontynuacja rozpoczętej reformy systemu emerytalnego – wskazał senator PiS Jan Maria Jackowski.

– To jest fragment tej reformy, która została zainicjowana przez powszechny program emerytalny. Jest to logiczna konsekwencja. To było zapowiadane i wiąże się z tym, aby pracownicy, zwłaszcza ci, którzy mają jeszcze kilkanaście lub kilkadziesiąt lat do osiągnięcia wieku emerytalnego, mogli sobie gromadzić środki przy współudziale państwa i pracodawców na odpowiednią dla siebie emeryturę – powiedział senator Jan Maria Jackowski.

Propozycję przeniesienia całości środków z OFE na indywidualne konta emerytalne rząd Zjednoczonej Prawicy przedstawił w kwietniu tego roku.

Projekt w tej sprawie nie przeszedł jeszcze przez Komitet Stały Rady Ministrów

Źródło: radiomaryja.pl