Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

Wóz Bojowy Dla OSP Wierzbowo

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej to ważne ogniwo w systemie ratowniczym i przeciwpożarowym naszego kraju. Od usprzętowienia w dużej mierze zależy ich skuteczność w interwencjach. Rząd Prawa i Sprawiedliwości z każdym rokiem przekazuje do OSP coraz więcej sprzętu ratowniczo-gaśniczego. W OSP Wierzbowo w Gminie Opinogóra w ostatnią niedzielę 6 października miała miejsce ważna uroczystość dla lokalnej społeczności. Dzięki wspólnym staraniom druhów, samorządu i parlamentarzystom OSP Wierzbowo otrzymało średni wóz bojowy. Od jakiegoś czasu OSP Wierzbowo nie dysponowało pojazdem tego rodzaju, co znacznie ograniczało jej działalność. Przekazanie pojazdu było tym bardziej ważne że jednostka z Wierzbowa jest w Krajowym Systemie Ratowniczo- Gaśniczym.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, którą sprawował ks. Robert Głuchowski.

W nabożeństwie wziął udział senator RP Jan Maria Jackowski wraz z posłem Robertem Kołakowskim i wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafałem Romanowskim. Obecny był wójt Gminy Opinogóra Piotr Czyżyk i Komendant Powiatowy Straży Pożarnej Jarosław Nowosielski.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Udział wzięli druhowie i mieszkańcy Wierzbowa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po zakończonym nabożeństwie nastąpiła ceremonia przekazania wozu bojowego.

Do zgromadzonych w wystąpieniu zwrócił się senator Jan Maria Jackowski. Senator pogratulował ochotnikom otrzymanego pojazdu, podkreślając, że trafia on do jednej z najlepszych jednostek OSP w powiecie ciechanowskim. Jackowski podziękował komendantowi Nowosielskiemu, który w wydatny sposób przyczynił się do przekazania pojazdu jednostce. Na zakończenie sen. Jackowski złożył strażakom serdeczne podziękowania za ich niebezpieczną ale jakże potrzebną służbę.

Nie zabrakło wspólnego zdjęcia na tle nowego nabytku OSP Wierzbowo