Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

Wybory Tuż Tuż…

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami, w całym kraju odbywają się spotkania kandydatów Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami.

W Płońsku z mieszkańcami miasta i powiatu spotkali się senator RP Jan Maria Jackowski, poseł Maciej Wąsik i minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

Salę wypełniło kilkuset mieszkańców, wśród których była spora grupa przedstawicieli samorządu wszystkich szczebli.

Spotkanie rozpoczęło wystąpienie Macieja Wąsika szefa struktur PiS w powiecie płońskim. Minister po powitaniu przybyłych gości i zgromadzonej publiczności przedstawił dotychczasowe osiągnięcia rządu w dziedzinie wsparcia społecznego rodzin. Jak podkreślił Maciej Wąsik te wielkie transfery pieniężne, jakie trafiły do Polaków były możliwe dzięki roztropnym decyzjom rządu ale też konsekwencji w odbieraniu przestępczym grupom niesłusznie pobieranych zwrotów z podatku VAT.

Podczas spotkania głos zabrał minister Zdrowia Łukasz Szumowski – lider listy poselskiej PiS. Minister przedstawił szereg rozwiązań wprowadzonych w służbie zdrowia, które w perspektywie mają polepszyć sytuację lecznictwa w Polsce. Łukasz Szumowski poinformował o znaczącym zwiększeniu miejsc w uczelniach kształcących przyszłych lekarzy. Omówił też sytuację średniego personelu medycznego, m.in. pielęgniarek. Minister zaznaczył, że po szerokich konsultacjach pielęgniarki otrzymały znaczące podwyżki płacy, która w przewidywanej perspektywie będzie nadal rosnąć.

Głos zabrał senator Jan Maria Jackowski, który nawiązując do wypowiedzi poprzedników zaapelował do zebranych o mobilizację i masowe uczestnictwo w wyborach, bo tylko zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości gwarantuje zachowanie tempa rozwoju Polski i dalszego transferu wsparcia dla rodzin, ale też zachowania tradycji i wartości chrześcijańskich.

Kolejnym miejscem spotkania z kandydatami był GOK w Sońsku, gdzie Maciej Wąsik i Jan Maria Jackowski spotkali się z mieszkańcami gminy. W spotkaniu wziął udział wójt gminy Jarosław Muchowski.

I tu jak podczas innych spotkań z mieszkańcami kandydaci przedstawiając program wyborczy i bieżące dokonania ekipy rządzącej podkreślali wagę wyborów 13 października. Te wybory mówił senator Jackowski zdecydują, czy w naszym kraju będzie realizowany program „Polska+” czy program „powrót do przeszłości”.