Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

Przysięga Wojskowa w Ciechanowie

6 października w 5. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbyła się przysięga wojskowa. Przysięgę na wierność sztandarowi brygady i Ojczyzny składali żołnierze z rejonu Ostrołęki.

Plac apelowy wypełniły oddziały żołnierzy 5. Maz. Bryg. OT.

Przybyli zaproszeni goście, wśród których obecny był senator RP Jan Maria Jackowski i poseł Robert Kołakowski. Obecni byli samorządowcy ze starostą ciechanowskim Joanną Potocką Rak i wójt Gminy Regimin Mariolą Kołakowską. Udział w przysiędze wzięli kombatanci z krewnym patrona brygady na czele.

Nie zabrakło mieszkańców miasta i pocztów sztandarowych Policji i organizacji i stowarzyszeń patriotycznych.

Uroczystości rozpoczęło złożenie meldunku dowódcy 5. Maz. Bryg OT płk dypl. Andrzejowi Wasilewskiemu.

Po przeglądzie pododdziałów przy dźwiękach hymnu państwowego został wciągnięta na maszt flaga państwowa.

Następnie dowódca płk Andrzej Wasilewski zabrał głos, witając przybyłych i przedstawił dotychczasowy rozwój stanu osobowego brygady. Dowódca poinformował też o coraz większym usprzętowieniu i perspektywach dostaw nowego sprzętu dla wojska.

Do uroczystej przysięgi przystąpili żołnierze z rejonu Ostrołęki, którzy odbyli 16-dniowe szkolenie na poligonie w Targoniach.

Po złożeniu przysięgi wyróżnieni żołnierze otrzymali wyróżnienia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wyróżnienia wręczali m.in dowódca Wasilewski wraz z senatorem Janem Maria Jackowskim. Senator składał gratulacje żołnierzom i ich bliskim obecnym podczas przysięgi.

Po zakończeniu przysięgi oddziały 5. Maz. Bry. OT po przegrupowaniu przy dźwiękach orkiestry wojskowej zaprezentowali się w defiladzie. Po części o0ficjalnej zaproszeni goście, rodziny żołnierzy i mieszkańcy Ciechanowa mieli okazje do zapoznania się z wyposażeniem brygady i posmakować wojskowej grochówki.