Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

Dzień Patrona Szkoły

4 października w Zespole Szkól nr 1 w Mławie odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Patrona Szkoły im. Jerzego Ciesielskiego. W uroczystości uczestniczył senator RP Jan Maria Jackowski wraz z przedstawicielami samorządu, starostą mławski Jerzym Rakowskim i radnymi. Obecni byli przedstawiciele innych placówek oświatowych i instytucji z terenu Mławy.

Uroczyste obchody rozpoczęła Msza Święta w Kościele Matki Bożej Królowej Polski, która sprawował ks. prał. Kazimierz Ziółkowski.

Po zakończonym nabożeństwie uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście w przemarszu udali się do siedziby szkoły. Tu w hali sportowej odbyła się dalsza część uroczystości.

Halę sportowa wypełnili uczniowie, kadra nauczycielska i zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego.

Uczestników powitała dyrektor Branżowej Szkoły I Stopnia im. Jerzego Ciesielskiego Urszula Makowska. Pani dyrektor przedstawiła w wystąpieniu historię szkoły i jej patrona. Poinformował też zebranych o podjęciu przez społeczność szkoły decyzji o przejęciu sztandaru Armii Krajowej od mławskiego oddziału Związku Żołnierzy AK.

Przejęcie sztandaru tak zasłużonej dla Polski organizacji to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły, wszyscy zebrani z dużym wzruszeniem obserwowali moment przekazania sztandaru przez kombatantów uczniom, jako następcom w sztafecie niesienia patriotyzmu i miłości do Polski.

Podczas uroczystości głos zabrał senator Jan Maria Jackowski, który złożył podziękowania na ręce dyrekcji za organizację obchodów patrona i podjęcie decyzji o przejęciu sztandaru AK. Jak powiedział sen. Jackowski to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły. Szkoła, która kształci kadry dla tak ważnej gałęzi gospodarki jaką jest budownictwo, mając za patrona tak wybitna postać jak Jerzy Ciesielski, po przejęciu sztandaru AK staję się wyjątkową placówką oświatową. Od tej pory mury szkoły będą opuszczać absolwenci nie tylko wykształceni na fachowców w budownictwie ale też młodzi ludzi mający świadomość ukończenia szkoły, która kontynuuje pamięć o Armii Krajowej – powiedział Jackowski.