Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Premier: walki z mafiami VAT-owskimi doprowadziły do tego, że żyjemy w innym kraju

– W czasie rządów PiS odzyskaliśmy elementarną sprawność instytucji państwa, odbudowaliśmy sprawiedliwość społeczną, odzyskaliśmy prawdę historyczną i sprawczość w polityce zagranicznej – mówił premier Mateusz Morawiecki w Ciechanowie.

Premier Mateusz Morawiecki i senator Jan Maria Jackowski podczas spotkania z wyborcami w Ciechanowie.

Premier Mateusz Morawiecki i senator Jan Maria Jackowski podczas spotkania z wyborcami w Ciechanowie.Foto: PAP/Marcin Obara

  • Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Ciechanowa powiedział, że w okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości państwo odzyskało swą sprawność
  • W ocenie szefa rządu, sprawność państwa przejawia się między innymi w skuteczniejszym ściąganiu podatków i poprawie kondycji finansów publicznych
  • Premier stwierdził, że rządy jego ugrupowania odbudowały również „do pewnego stopnia elementarną sprawiedliwość społeczną”
1200_Morawiecki_PAP.jpg

Premier: jestem dumny, że polska policja nabiera nowego kształtu

– W czasie rządów PiS odzyskaliśmy elementarną sprawność instytucji państwa, odbudowaliśmy sprawiedliwość społeczną, odzyskaliśmy prawdę historyczną i sprawczość w polityce zagranicznej. Przodkowie sprzed stu lat byliby z nas dumni – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Ciechanowa.

View image on Twitter

Na wstępie wystąpienia szef rządu zwrócił się do zebranych, by nie skandowali jego imienia. – Proszę o taką troszeczkę inną atmosferę – poprosił. – Nie chciałem rezygnować z tego spotkania, ale jest ono dla mnie niełatwe, bo od wczoraj stan zdrowia mojego taty się bardzo pogorszył i jest we mnie pewien smutek – tłumaczył. Morawiecki obiecał jednocześnie, że niezależnie jaki będzie werdykt wyborców w październiku, przyjedzie do mieszkańców Ciechanowa na dłużej, bo „dzisiaj musi wracać wkrótce”.

„Wybory najważniejsze dla Polski w ostatnich 30 latach”

– Przyjadę w ciągu miesiąca po wyborach, na pewno, do Ciechanowa. Na spokojnie, na dłużej, aby z państwem – mam nadzieję – cieszyć się naszym zwycięstwem 13 października – zaznaczył Mateusz Morawiecki. Nawiązując do daty 13 października stwierdził, że „przed nami bardzo ważne wybory”. – Najważniejsze dla Polski w ostatnich 30 latach, nie ma co do tego żadnych wątpliwości – mówił.

– Myślę, że my otworzyliśmy się w Polsce na nowe czasy, otworzyliśmy się na nową rzeczywistość. Uwierzyliśmy w tę nową rzeczywistość, pokazaliśmy odwagę, determinacje, wiarę w to, że Polska może być inna – dodał.

1200_Morawiecki_Ruda_Śląska_PAP.jpg

Premier: wierzę, że nasz kurs jest kursem we właściwym kierunku

Premier stwierdził, że przez cztery lata rządów PiS udało się zrobić wiele dobrego. – Serce rzeczywiście rośnie, jak patrzy się na młodych ludzi, którzy coraz częściej zostają w Polsce. Na dzieci, których się nieco więcej rodzi. Znacząco więcej niż GUS przewidywał jeszcze w 2014 roku – mówił. Mateusz Morawiecki wyraził też wdzięczność, bo – jak stwierdził – „to dzięki wam, waszej wierze w to, że można zmieniać naszą rzeczywistość bardzo dużo już mieniliśmy, ale potrzebujemy teraz się mocno zmobilizować, bo wierzę, że reprezentujemy tych, którzy chcą w najlepszy możliwy sposób Polskę zmienić”.

Spotkanie z @PremierRP @MorawieckiM w #Ciechanów. Pełna sala. Zwyciężymy #DobryCzasDlaPolski #DobryCzasPL

View image on Twitter
View image on Twitter
premier 1200 .jpg

Premier o aborcji: nie udało się wypracować lepszego kompromisu

Mateusz Morawiecki wskazywał też, że to w czasie rządów PiS odzyskano elementarną sprawność instytucji państwa, instytucji podatkowych. – Te zwycięskie walki z mafiami VAT-owskimi doprowadziły do tego, że dzisiaj żyjemy w innym kraju. To jest ta elementarna sprawność państwa, państwa wcześniej lekceważonego, państwa, które miało być tym nocnym stróżem – mówił premier, dodając, że państwo jest dzisiaj jeszcze dalekie od ideału, ale „i tak jest o niebo sprawniejsze, niż było wcześniej”.

Odbudowanie sprawiedliwości społecznej

Mateusz Morawiecki mówił, że rząd PiS odbudował też sprawiedliwość społeczną. – Zawsze ten słabszy, ten starszy, ten bardziej poszkodowany, ten bezrobotny, ten nasz bliźni, który jest w trudniejszym położeniu powinien otrzymywać pomoc. Czasami w postaci ryby, czasami w postaci wędki – podkreślił premier.

– Odzyskaliśmy również podstawową prawdę historyczną. To jest też dla mnie wielka radość, myślę, że dla mojego taty też. Zło nazywanie złem, dobra dobrem, to absolutna podstawa naszego systemu wartości. Tak powinno zawsze być. Zamazana prawda historyczna i ten fałsz, który się często z telewizorów w czasach III Rzeczpospolitej wylewał nawet w odniesieniu do naszych największych bohaterów – to mnie bolało niezmiernie. Tu poczyniliśmy ogromne postępy we właściwym kierunku – mówił szef rządu.

Premier podkreślił, że za czasów rządów PiS, Polska odzyskała również sprawność i dumę w polityce zagranicznej. – To dzięki naszym zmianom nastąpiły głębokie przewartościowania w polityce zagranicznej. Dzięki temu odnieśliśmy już sporo sukcesów, choć jest to długodystansowy bieg – podkreślił Morawiecki.

Mateusz Morawiecki dziękował też uczestnikom spotkania za słowa wsparcia i otuchy. – Mój tato był, jest cały czas człowiekiem Solidarności. Jest człowiekiem bardzo niezależnym, dumnym – mówił premier. Premier w imieniu ojca podziękował też PiS, że może kandydować z list partii na senatora.

Źródło: polskieradio.pl