Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

To koniec Tuska? Nie dostał zaproszenia na opozycyjną imprezę

Wkrótce w Łodzi odbędą się organizowane przez Fundację Liberte „Igrzyska Wolności”. Portal WP.PL ujawnił, że Donald Tusk nie został na nie zaproszony.

W zeszłym roku Igrzyska Wolności odbyły się 10 listopada, tuż przed Świętem Niepodległości. Donald Tusk wywołał w ich trakcie skandal poprzez nazwanie rządu PiSu „współczesnymi bolszewikami”.

Tym razem Tusk nie otrzymał zaproszenia. Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny Liberte zapewnia, że stało się tak gdyż Tusk ma obecnie dużo obowiązków „Zapraszanie w tej chwili szefa Rady Europejskiej do Polski nie miałoby sensu” – powiedział portalowi.

Politycy PiSu uważają jednak inaczej. Ich zdaniem brak zaproszenia dla byłego premiera to znak, że opozycja uznała, że bardziej im szkodzi niż pomaga. „Tusk nie jest już lokomotywą, nie jest jeźdźcem na białym koniu, który z Brukseli przyjedzie, aby wzmocnić opozycję. Raczej jest traktowany jako obciążenie, ładunek, który lepiej zepchnąć z sań, bo inaczej te sanie nie będą szybko jechały” – powiedział TVP Info europoseł Ryszard Czarnecki. „Po jego ofensywie w okresie wyborów do Parlamentu Europejskiego, gdzie Koalicja Europejska była bardzo mocno wspierana przez niego, wyraźnie przegrała te wybory. Ktoś poszedł po rozum do głowy i zaczął się zastanawiać, czy przypadkiem nie jest tak, że Donald Tusk nie jest wartością dodaną dla opozycji, tylko wręcz przeciwnie” – dodał senator Jan Maria Jackowski.

Platforma twierdzi jednak, że te teorie są nieprawdziwe i wynikają z obsesji PiSu na punkcie byłego premiera. „PiS ma fobię na punkcie Donalda Tuska. Wszystko im się kojarzy z Donaldem Tuskiem. Donald Tusk jest człowiekiem bardzo ważnym nie tylko z punktu widzenia polskiej polityki, ale też europejskiej. Z tego powodu ma dużo obowiązków i nie może w każdym wydarzeniu w Polsce brać udziału.” – skomentował poseł PO Zbigniew Konwiński dodając, że „każda aktywność Donalda Tuska w Polsce w kampanii wyborczej jest przeze mnie mile widziana”.

Zamiast Tuska w tegorocznej edycji wezmą udział m.in. Lech Wałęsa, Radosław Sikorski, Elżbieta Bieńkowska i Jan Hartmann. Zaproszenie od organizatorów otrzymał też…Jarosław Kaczyński. Ale nie odpowiedział na nie, wybierając odbywającą się w ten sam dzień w Łodzi konwencję wyborczą.

Źródło: cyklista.wordpress.pl