Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

Posterunek Policji w Regiminie Otwarty

Obecny rząd dotrzymując obietnic wyborczych, reaktywuje w wielu miejscach kraju posterunki Policji, które Platforma Obywatelska wraz z koalicyjnym Polskim Stronnictwem Ludowym bezrefleksyjnie likwidowała. W całej Polsce począwszy od 2011 roku zostało zamknięte ponad sto posterunków Policji. Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie tylko spowodował powstanie ponad stu posterunków ale otwiera następne, zgodnie z oczekiwaniem społecznym.


2 września mieszkańcy Gminy Regimin mieli okazję uczestniczyć w ważnym wydarzeniu dla lokalnej społeczności. Po wielu latach do Regimina powrócił posterunek Policji.

W uroczystym otwarciu uczestniczył senator RP Jan Maria Jackowski wraz z wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafałem Romanowskim i poseł Anną Cicholską. Obecni byli przedstawiciele samorządu z wójt Gminy Regimin Mariolą Kołakowską. W otwarciu posterunku wziął udział Komendant Wojewódzki w Radomiu Zbigniew Mikołajczyk wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Ciechanowie Grzegorzem Grabowskim. Obecny był dowódca 5 Maz. Bryg. OT płk Andrzej Wasilewski.

Przybył też oddział funkcjonariuszy Policji. Obecni byli księża z okolicznych parafii.

Zebranych przywitał komendant Grabowski, który w krótkim zarysie przedstawił działania na rzecz odtworzenia posterunku i plan działalności placówki Policji.

Podczas otwarcia głos zabrał senator Jan Maria Jackowski, składając gratulacje wójt Regimina i dziękując kierownictwu ministerstwa MSWiA za podjęcie decyzji o odtworzeniu posterunku. Jak powiedział sen. Jackowski posterunek Policji w terenie to wyraz dbałości państwa o bezpieczeństwo obywateli. Posterunek Policji to też pozytywny wpływ na rozwiązywanie wielu zdarzeń o znaczeniu lokalnym ale często utrudniającym życie zwykłym mieszkańcom.

Podczas otwarcia odbyła się ceremonia poświęcenia posterunku, poprzedzona modlitwą, którą poprowadził kapelan Policji ks. inf. Ludomir Kokosiński.

Nowemu kierownikowi placówki Policji w Regiminie symboliczny klucz przekazał komendant Mikołajczyk.

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy stanęli do wspólnej fotografii.