Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Politycy komentują odłożenie wizyty prezydenta USA. „W obliczu potwornego huraganu to normalne”

Politycy Prawa i Sprawiedliwości uspokajają opinię publiczną po przesunięciu wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa na inny termin. – To nie jest problem. Zdziwiłbym się, gdyby pan prezydent zachował się inaczej. Każdy poważny polityk zostałby na miejscu, kiedy w jego kraju doszłoby do równie poważnego zagrożenia – powiedział portalowi tvp.info poseł PiS Zbigniew Gryglas. W poniedziałek do wybrzeży Florydy dotrze huragan czwartej kategorii.

Huragan Dorian, który był powodem przełożenia wizyty prezydenta Trumpa w Polsce, zmierza w kierunku wschodniego wybrzeża USA. Według meteorologów,…zobacz więcej

Zjednoczona Prawica podkreśla, że wszystkie porozumienia, które planowaliśmy zawrzeć jako Polska ze Stanami Zjednoczonymi, zostaną podpisane. Kwestią czasu jest też ustalenie nowego terminu wizyty Donalda Trumpa w Warszawie.

– Odwołanie przylotu prezydenta Trumpa do Polski nie będzie miało wpływu na rozmowy dotyczące między innymi zniesienia wiz czy innych umów bilateralnych między Polską i Stanami Zjednoczonymi. Należy zrozumieć, że do wybrzeży Florydy podąża potworny huragan o niespotykanej sile. Dziwię się głosom opozycji, że drwią z tego i mówią, że prezydent Trump nie przyjedzie, bo zlekceważył Polskę – mówił nam poseł PiS Jan Mosiński. 

– Sytuacja jest nadzwyczajna, ponieważ mamy do czynienia z zapowiedzią kataklizmu, który nawiedzi południowe stany. Trudno się dziwić, że pierwszy obywatel Stanów Zjednoczonych w tej sytuacji chce nadzorować działanie służb federalnych i chce być ze swoimi współobywatelami – stwierdził z kolei senator PiS Jan Maria Jackowski. 

Opozycja nie dowierza jednak, że niszczycielski huragan jest bezpośrednią przyczyną przesunięcia wizyty prezydenta Trumpa w Polsce. – W komentarzach prasa amerykańska pisze, że Trumpowi tak naprawdę nie chciało się lecieć do Europy na jedną wizytę po niedawnym pobycie w Europie na szczycie G7. To jest, podejrzewam, główna przyczyna odwołania tej wizyty. Poza tym wygrał zapewne pragmatyzm amerykański. Amerykanie będą chcieli rozmawiać z partią, która wygra wybory w Polsce – powiedział portalowi tvp.info poseł PO Grzegorz Furgo.

Źródło: tvpinfo.pl