Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Politycy o polskim kandydacie na komisarza ds. rolnictwa UE: Idealny, ważna teka

Politycy Zjednoczonej Prawicy nie kryją satysfakcji w związku z tym, że Polsce przypadnie fotel unijnego komisarza ds. rolnictwa. – Rolnictwo to druga pod względem ważności unijna polityka. Ma ona także zarezerwowane ogromne pieniądze w unijnym budżecie. Moim zdaniem Janusz Wojciechowski jest wręcz idealnym kandydatem na to stanowisko – powiedział portalowi tvp.info eurodeputowany PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Polski kandydat na komisarza Unii Europejskiej Janusz Wojciechowski odbył już pierwszą rozmowę z przyszłą przewodniczącą Komisji Europejskiej…zobacz więcej

Europoseł zapewnia, że w Polsce nie ma lepszego kandydata na stanowisko komisarza ds. rolnictwa od Janusza Wojciechowskiego.

– Ma ogromne doświadczenie w rolnictwie, zajmował się sam prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Ma ogromne doświadczenie związane z funkcjonowaniem w instytucjach europejskich, 17 lat w Parlamencie Europejskim, ostatnio w ważnej instytucji, czyli Europejskim Trybunale Obrachunkowym – chwalił polskiego kandydata w rozmowie z portalem tvp.info europoseł Kuźmiuk. 

– Rolnictwo dla Polski jest szczególnie ważne. To jedna z fundamentalnych gałęzi naszej gospodarki. Polski eksport na rynki unijne powoli zbliża się do poziomu eksportu takiej potęgi rolniczej, jaką są Włochy – powiedział portalowi tvp.info senator PiS Jan Maria Jackowski.#wieszwiecejPolub nas

– Sprawy wsi, problematyka wspólnej polityki rolnej ma kluczowe znaczenie dla przyszłości Polski. Z tego punktu widzenia obecność polskiego komisarza, gdyby do tego doszło, jest jak najbardziej wskazana – podkreślił senator Jackowski.

Ruszają przesłuchania przyszłych komisarzy unijnych

zobacz więcej

Zjednoczona Prawica liczy na to, że wybór Wojciechowskiego na unijnego komisarza ds. rolnictwa poprawi kondycję finansową polskich rolników. 

– To jest dobra teka dla Polski. Jesteśmy krajem, który bardzo liczy na to, że we wspólnej polityce rolnej będziemy partycypować na równych zasadach wobec rolników francuskich czy niemieckich – mówił w rozmowie z nami poseł PiS Zbigniew Gryglas. 

– Ważne, że zadbamy o interesy polskich rolników. Janusz Wojciechowski jest doskonałym kandydatem. Zna wieś, wywodzi się z tego środowiska. Udowodnił wielokrotnie, że potrafi walczyć o polskie interesy – wyliczał poseł Gryglas. 

Choć opozycja nie chwali tak polskiego kandydata do Komisji Europejskiej, to przyznaje, że jest to istotne stanowisko.

– Teka dobra, chociaż inną chciał polski rząd. Czy Janusz Wojciechowski to jest dobry kandydat? To, że ktoś był kiedyś w PSL-u przez lata i ZSL-u, nie znaczy, że znał się na rolnictwie – stwierdził w rozmowie z portalem tvp.info poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. 

Wojciechowski w latach 2004-05 sprawował nawet funkcję prezesa PSL. Zrezygnował po tym, jak partia nie chciała wejść w wyborczy sojusz z centroprawicą. Przystąpił do nowego ugrupowania Polskiego Stronnictwa Ludowego „Piast”, aby później związać się z Prawem i Sprawiedliwością. 

Źródło: tvp.info.pl