Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Listy wyborcze PiS, czyli miłe i niemiłe wieści

Na tę partię nie głosuję, ale „na gorąco” pozwolę sobie na subiektywny komentarz. Zaczynając od tych złych wieści, to szokują „jedynki” dla zwolenniczki aborcji Joanny Lichockiej (tej której publicznie znieważała obrońców życia poczętego) w Sieradzu i Marka Kuchcińskiego w Krośnie oraz trzecie miejsce dla Małgorzaty Gosiewskiej w Warszawie. Brrr … Komentarz chyba zbyteczny. 

Z miłych to 11. miejsca dla b. kierownika Fundacja im. Brata Alberta – Środowiskowy Dom Samopomocy Arkadiusza Stefaniaka w Toruniu oraz 14. dla wolontariusza Fundacji i działacza społecznego Piotra Szelągowskiego w Poznaniu. Także, choć niektóre miejsca b. odległe, dla porządnych samorządowców i urzędników oraz osób związanych z działalnością charytatywną i edukacyjną, w tym też na rzecz niepełnosprawnych – b. starosta i wicewojewoda Zbigniew Starzec w Chrzanów-Oświęcim, Małgorzata Wassermann, minister Andrzej Adamczyk, wojewoda Piotr Ćwik i reżyserka Bogusława Stanowska-Cichoń w Krakowie, Teresa Zembik w Legnicy, Beata Mateusiak-Pielucha w Sieradzu, Robert Warwas w Sosnowcu, Stanisław Szwed w Bielsku-Białej, Józefa Szczurek-Żelazko w Tarnowie, Filip Kaczyński w Chrzanowie i Fryderyk Kapinos w Rzeszowie. Pod tym kątem także kandydatury do Senatu – Wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk w powiecie krakowskim oraz Miechów i Olkusz, Kazimierz Wiatr w Tarnowie oraz Marta Mordarska w Nowym Sączu, Krzysztof Michałkiewicz w Lublinie 

Od strony troski o prawdę i pamięć o Kresach Wschodnich to pozytywne są „jedynki” – Marek Ast w Zielonej Górze, Jan Dziedziczak w Kaliszu, Zbigniew Ziobro w Kielcach i Michał Dworczyk w Wałbrzychu oraz „dwójka” prof. Przemysław Czarnek w Lublinie. Z dalszych miejsc – Małgorzata Gośniowska-Kola w Zielonej Górze, Dariusz Matecki i Kazimierz Drzazga w Szczecinie, Anna Maria Siarkowska w Siedlcach, Elżbieta Zielińska w Nowym Sączu, Małgorzata Stryjska i Tadeusz Zysk w Poznaniu, Wojciech Buczak w Rzeszowie, Piotr Babinetz w Krośnie, Katarzyna Czochara i Antoni Duda w Opolu i Mariusz-Orion Jędrysek we Wrocławiu. 

Pod tym kątem także kandydatury do Senatu – Mieczysław Golba i Jadwiga Sagatowska – Podkarpacie, Andrzej Michał Pająk – Oświęcim i Chrzanów, Marek Martynowski w Płocku, Jan Żaryn, Maria Koc i Jan Maria Jackowski na Mazowszu, Jerzy Czerwiński i Marek Kawa w Opolskim.

Źródło: isakowicz.pl