Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Powiatowe Święto Policji w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej

Powiatowe Święto Policji w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej

26 lipca 2019 roku na Przasnyskim Rynku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji, powiązane z 100. rocznicą powstania Policji Państwowej, w których wzięli udział funkcjonariusze i pracownicy Policji oraz zaproszeni goście.

Święto Policji to dzień szczególny dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Policji. W tym dniu Policjanci otrzymują podziękowania oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Kierowane są do nich słowa uznania za służbę państwu oraz niesienie pomocy innym ludziom.

Przasnyskie obchody rozpoczęły się Mszą świętą w kościele farnym Parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu w intencji policjantów oraz pracowników Policji. Kolejnym punktem obchodów Święta Policji była uroczysta zbiórka funkcjonariuszy i pracowników Policji na przasnyskim rynku.

Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu insp. Tomasz Łysiak zapewnił, że każdego dnia policjanci dbają o bezpieczeństwo i dobro obywateli. W swoim przemówieniu nawiązał do początków Policji Państwowej powołanej Ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z dnia 24 lipca 1919 roku. Wspomniał również, że efektywne funkcjonowanie przasnyskiej Policji nie byłoby możliwe bez współpracy ze Starostwem i Samorządami gminnymi powiatu przasnyskiego, które pomagają i wspierają Policję.

W obchodach Jubileuszu uczestniczyło wielu znamienitych gości, miedzy innymi: Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pan Jan Maria Jackowski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie Pan Robert Kochański, Starosta Powiatu Przasnyskiego Pan Krzysztof Bieńkowski, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Stanisław Szczepkowski, Burmistrz Przasnysza Pan Łukasz Chrostowski, Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów podinsp. Dariusz Brzezicki , Dowódca Jednostki Wojskowej w Przasnyszu Pan płk. Bogusław Postka, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Pan st.bryg. Waldemar Białczak wraz ze swoim zastępcą Panem mł.bryg. Jarosławem Andruszkiewiczem, Nadleśniczy Nadleśnictwa Przasnysz Pan Stanisław Czarzasty, Komendant Żandarmerii Wojskowej w Przasnyszu Pan st.chor. Tomasz Szczęsny oraz przedstawiciele samorządów terytorialnych, szkół i instytucji miejskich oraz powiatowych.

Podczas uroczystości 20 policjantom wręczono nominacje na wyższy stopnień służbowy. W korpusie oficerów awansowało 4 policjantów, w korpusie aspirantów 8 policjantów, w korpusie podoficerów 7 policjantów a w korpusie szeregowych 1 policjant.
Na zakończenie uroczystości Komendant podziękował wszystkim policjantom i pracownikom policji za trud i wytrwałość w realizacji codziennych zadań i życzył satysfakcji z pracy, którą wykonują.

Źródło: powiat-przasnysz.pl