Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

Sołtysiada 2019 w Gminie Przasnysz

Już po raz kolejny została zorganizowana przez gminę Przasnysz impreza regionalna „Sołtysiada 2019”.

Przy współudziale Gminnej Biblioteki Publicznej w Bogatem mieszkańcy gminy i przyjezdni goście mogli uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu, łączącym folklor ze współczesnością. Tegoroczna edycja została zorganizowana w sołectwie Gostkowo koło Przasnysza.

W imprezie uczestniczył senator RP Jan Maria Jackowski wraz z poseł Anną Cicholską oraz wójt Gminy Przasnysz Grażyną Wróblewską. „Sołtysiada” to doroczny przegląd twórczości amatorskich zespołów z sołectw z terenu całej gminy Przasnysz.

Artyści demonstrowali publiczności przeróżne formy artystyczne od scenek rodzajowych po wykonanie znanych standardów muzycznych po bardzo humorystyczne przedstawienie znanych sztuk baletowych.

W konkursowych występach brał udział pełen przekrój mieszkańców konkurujących sołectw od osób dorosłych po młodzież i dzieci.

W trakcie imprezy głos zabrał senator Jackowski, składając organizatorom gratulacje za zorganizowanie tego kulturalnego wydarzenia. Senator podkreślił celowość organizowania tego rodzaju imprez jako środka nie tylko angażującego społeczność lokalną ale też formy podtrzymania tradycji i więzi międzypokoleniowej. Na zakończenie Senator Jackowski życzył udanych występów i osiągnięcia lauru zwycięzcy uczestnikom przeglądu.