Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

J.M. JACKOWSKI: FIASKO KANDYDATURY FRANSA TIMMERMANSA TO PRZEDE WSZYSTKIM SUKCES GRUPY WYSZEHRADZKIEJ

Fiasko kandydatury Fransa Timmermansa to przede wszystkim sukces Grupy Wyszehradzkiej i innych krajów, które sprzeciwiały się tej kandydaturze, która została zakulisowo wyłoniona w Japonii. Od razu ucięliśmy tę zakulisową decyzję i pokazaliśmy, że nasz głos jest ważny – powiedział w rozmowie z redakcją portalu RadioMaryja.pl senator Jan Maria Jackowski.

„Będziemy mówili głośno i dobitnie Polakom prawdę, że przelewy związane z 500+ nie są z konta PiS. To są pieniądze wszystkich Polaków. Te pieniądze Polacy będą musieli zwrócić, bo są one w dużej mierze na kredyt” – powiedział w TVN rzecznik PO Jan Grabiec.

– To sformułowanie wyraźnie pokazuje, że PO planuje, że jeżeli miałaby wpływ na rządy w Polsce, to niewątpliwie odebrałaby Polakom świadczenie 500 plus lub znacznie je ograniczyła tak, że byłoby dostępne dla garstki ludzi. Widzimy w tym działaniu konsekwencje – PO od początku było temu przeciwne – odpowiedział senator Jan Maria Jackowski.

W Brukseli odbywa się właśnie obsadzanie najważniejszych unijnych stanowisk. Kandydatem na przewodniczącego KE był Frans Timmermans, ale ostatecznie wybrano Ursulę von der Leyen, co – jak zaznaczył Jan Maria Jackowski – jest sukcesem.

– Oczywiście, że można mówić o sukcesie. Frans Timmermans jest ideologiem i próbowałby realizować pozatraktatowymi metodami wielkie władztwo KE. Z tego względu pani Ursula von der Leyen jest zdecydowanie lepszym wyborem dla Polski i UE – wskazał.

– Fiasko kandydatury Fransa Timmermansa to przede wszystkim sukces Grupy Wyszehradzkiej i innych krajów, które sprzeciwiały się tej kandydaturze, która została zakulisowo wyłoniona w Japonii. Od razu ucięliśmy tę zakulisową decyzję i pokazaliśmy, że nasz głos jest ważny – powiedział senator PiS.

Źródło: radiomaryja.pl