Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

J. M. Jackowski: szczegóły kongresu PiS w ciągu kilku najbliższych dni

fot. RDC

– To głosowanie pokazało, że nasi wyborcy potrafili się zmobilizować. Do jesiennych wyborów stan gotowości się utrzyma – stwierdził na antenie Radia dla Ciebie senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski. W „Polityce w południe” odniósł się do wyniku PiS w wyborach europejskich, a także do przygotowań do tegorocznych wyborów parlamentarnych.

Gość audycji „Polityka w południe” zdradził, że niedługo rząd przedstawi nowe propozycje na kolejną kadencję. – Będą wskazane kierunki działania w zakresie m.in. polityki prospołecznej i problemów polskiej wsi, w odniesieniu do naszych propozycji na ewentualną kolejną kadencję – tłumaczył Jan Maria Jackowski w „Polityce w południe”.

– Podczas kongresu PiS zaprezentowane będą konkretne cele programowe, z którymi będziemy szli do wyborów jesiennych – dodał senator.

Eurowybory

Prawo i Sprawiedliwość wygrało tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego z poparciem 45,38 procent głosujących. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Europejska, która uzyskała wynik 38,47 procent. Trzecim ugrupowaniem, które weszło do europarlamentu jest Wiosna z poparciem 6,06 procent.

Pięcioprocentowego progu wyborczego nie przekroczyły: Konfederacja – 4,55 proc. i Kukiz’15 – 3,69. PiS zdobył 27 mandatów, KE 22 a Wiosna Roberta Biedronia 3 mandaty.

Podczas jesiennych wyborów parlamentarnych w Polsce wybierzemy swoich przedstawicieli (460 posłów oraz 100 senatorów) do Sejmu i Senatu.

Posłuchaj:

Polityka w południe: Jan Maria Jackowski

Źródło: rdc.pl